💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університетуІсторичний факультет

Чи відомо вам, хто з українських дипломатів очолив українське зовнішньополітичне відомство в умовах початку російської агресії та увійшов у новітню історію як людина, яка показала приклад дієвого дипломата, близького до народу та суспільних настроїв?💙 💛

Мова йде про українського дипломата, випускника історичного факультету Львівського Університету – Андрія Богдановича Дещицю.

🔹 Андрій Дещиця працював у посольствах України в Польщі, Фінляндії та Ісландії, був Спеціальним представником Чинного голови ОБСЄ з урегулювання конфліктів, 2014 р. виконував обов’язки міністра закордонних справ України. Одним з перших важливих успіхів А. Дещиці був його виступ на 68 сесії Генеральної Асамблеї ООН 27 березня 2014 р., де він представив  резолюцію “Територіальна цілісність України”, в якій не визнавалася анексія Криму Росією і підтверджувалася територіальна цілісність України.

🔹 Також А. Дещиця перебуваючи на посаді міністра закордонних справ добився підписання “політичної частини” Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 21 березня 2014 р, що стало важливим кроком у напрямі набуття Україною членства в Європейському Союзі.

🔹 Популярність А. Дещиці приніс інцидент 14 червня 2014 біля посольства РФ. Намагаючись заспокоїти протестувальників, що пікетували посольство РФ на знак протесту проти підтримки росіянами терористів, він вигукнув популярну на той час фразу із пісні  “Путін — х…ло”.

Інцидент викликав широкий міжнародний резонанс — російські політики висловили обурення й зажадали негайного звільнення А. Дещиці з посади, натомість посол США в Україні Джеффрі Пайєтт свідчив про те, що український міністр таким чином “намагався вирішити небезпечну ситуацію”. Протестна пісня ж набула міжнародної популярності та “дипломатичного статусу”.

📽  Дивіться інтерв’ю з Андрієм Дещицею у рамках проєкту “Відомі випускники Львівського університету” за посиланням.