💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університету : Філологічний факультет

Вже понад 170 років поспіль львівські вчені-філологи популяризують рідне слово, щоразу розкриваючи нові таємниці його сутності. 💫

Тож, друзі, прийшов час розповісти вам більше про факультет, якому належить гасло «Спочатку було Слово» — Філологічний факультет Львівського університету. Впродовж наступних двох тижнів ви матимете нагоду познайомитися з ним краще. 😍

🔹 Офіційним початком української філологічної науки у Львівському університеті стало заснування 1848 року кафедри української словесності, яку очолив один із активних діячів «Руської трійці» – Яків Головацький. Історія філологічного факультету як окремого структурного підрозділу Львівського університету розпочинається з 1939 року.

🔹 Філологічний факультет здійснює активну видавничу діяльність, зокрема варто згадати про такі видання, як: «Вісник Львівського університету», «Українське літературознавство» «Теорія і практика викладання української мови як іноземної».

🔹 У структурі факультету перебувають Інститут франкознавства, Інститут літературознавчих студій, Лабораторія фольклористичних досліджень та Кабінет літератури української діаспори імені Петра Ґоя.

🔹 Факультет активно підтримує контакти з іноземними ЗВО, зокрема Варшавським, Яґеллонським університетами (Польща), Інститутами славістики Віденського та Зальцбурзького університетів (Австрія), Університетом Коменського (Словаччина), Університетом Гумбольдта в Берліні та Університетом міста Вюрцбурґ (Німеччина), Гронінгенським університетом (Нідерланди), Ібарацьким християнським університетом (Японія), Університетом імені Монаша (Австралія) та Інститутом українознавчих досліджень Едмонтонського університету (Канада) тощо.

📚 Більше: https://philology.lnu.edu.ua/