💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університетуФакультет культури та мистецтв

❓Чи знали Ви, що у Львівському університеті навчають хорового та музичного мистецтва, а ще бібліотечної та архівної справи?

Так-так, кафедри Факультету культури та мистецтв, про які ми Вам сьогодні розповідатимемо: Кафедра музичного мистецтва, Кафедра музикознавства та хорового мистецтва, Кафедра бібліотекознавства і бібліографії. 🎤📚

🔹 Кафедра бібліотекознавства і бібліографії створена у 1999 році при філологічному факультеті, із 2004 р. функціонує як структурний підрозділ Факультету культури і мистецтв, де до викладання фахових дисциплін залучено провідних фахівців-практиків галузі, що забезпечує системну співпрацю зі стейкхолдерами і відповідну професійну соціалізацію випускників.

🔹 Кафедра професійних об’єднань галузі, зокрема як офіційний партнер підтримує активний зв’язок із Українською бібліотечною асоціацією. Із 2016 року на Факультеті культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка щорічно у рамках Львівського бібліотечного форуму відбувається студія «Освіта». Із  2014 р. за ініціативи кафедри щороку навесні відбувається студентська міжнародна наукова скайп-конференція «Інформація. Наука. Бібліотека. Весна» (Львів – Вроцлав – Київ – Харків – Мінськ), до участі  в якій залучені провідні українські та закордонні навчальні заклади.

🔹 Спільно із Інститутом післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Львівського національного університету імені Івана Франка  кафедра проводить курси підвищення кваліфікації для бібліотекарів Львівщини. Кафедра також є базою для підвищення кваліфікації працівників вищих навчальних закладів Львова відповідного профілю (Української Академії друкарства та Національного університету «Львівська політехніка»).

🔹 Студенти спеціальності беруть участь у волонтерській діяльності у рамках щорічного Форуму видавців, дитячого Форуму видавців у Львові, заходах, що проводить Українська бібліотечна асоціація. Випускники кафедри працюють у інформаційних центрах Львова, із-поміж них – наукова бібліотека  ЛНУ імені Івана Франка, Львівська національна наукова бібліотека імені В. Стефаника, Львівська обласна універсальна наукова бібліотека, Львівська обласна бібліотека для дітей.

🔹 Відкриття Кафедри музичного мистецтва здійснило мрія творчої інтелігенції міста Львова щодо відродження славних традицій підготовки музично-педагогічних кадрів, адже у музично-обдарованої молоді з’явилась можливість здобувати найвищий кваліфікаційний рівень освіти із спеціальності «Музична педагогіка і виховання».

🔹 Професійна підготовка студентів відбувається на європейському рівні за навчальними планами – синтезом найкращих світових та вітчизняних здобутків у галузі загальної музичної освіти та виховання. Основним завданням професійного викладацького складу кафедри є створення осередку, здатного вирішувати музично-педагогічних проблеми в регіоні, маючи для цього необхідний науковий та творчий потенціал.

🔹 Випускники кафедри покликані якісно, використовуючи найбільш ефективні методи розвитку музичних здібностей школярів, що існують у Європі та мають історичні джерела в Україні, готувати учнів загальноосвітніх шкіл до відродження та збагачення духовних скарбів України, національної музичної культури. Кафедра упродовж короткого часу виховала студентські художні колективи: мішаний хор та хорові класи, інструментальні ансамблі скрипалів та бандуристів, дует акордеоністів, оркестр народних інструментів. Студенти кафедри музичного мистецтва – незмінні учасники загально факультетських, загально-університетських, міських та обласних мистецьких акцій та концертів.

🔹 Вмикайте відео та дізнавайтеся більше про Кафедру музикознавства та хорового мистецтва!