💙#360_градусів_у_діяльності_львівського_університету: Фізичний факультет

❓ Чи знали Ви, що фундатором львівської школи кристалооптики є заслужений професор ЛНУ ім. Івана Франка?

Мова йде про заслуженого діяча науки та техніки України – Романюка Миколу.

Цьогоріч, 28 серпня, він святкує своє 90-річчя. 🥳

🔹Уся трудова діяльність Романюка М. пов’язана з Львівським університетом. Поряд з науково-педагогічною роботою виконував ряд обов’язків, пов’язаних з роботою факультету, а частково й Університету. Працював деканом фізичного факультету та головою місцевого комітету профспілки викладачів та працівників університету .

🔹Романюк М. тривалий час працює у спеціалізованій раді по захисту докторських дисертацій, є членом редколегії “Журналу фізичних досліджень”, “Фізичного вісника ЛДУ” , членом Українського фізичного товариства та НТШ.

🔹 У 2011 році відбулася всеукраїнська школа-семінар з кристалооптики присвячена 80-річчю з дня народження заслуженого професора.

🔹 Після закінчення аспірантури багато працював над організацією на кафедрі експериментальної фізики лабораторій вакуумного ультрафіолету та кристалооптики. На їхній базі розгортаються дослідження сегнетоелектриків у Львівському університеті.

🔹 Наукові роботи Романюка М. відкрили нову сферу застосування діелектричних кристалів та розширили можливості лазерної метрології в загалом важкій галузі термометрії.