З нагоди 360 років наш Університет спільно з UA: Українське радіо Львів підготував спецпроєкт, який розповідатиме про науковців та наукову діяльність Університету.

«Це серія передач, в яких переплітатимуться історія та сьогодення, розповіді про видатних вчених минулого із розмовами про наукові проблеми сучасності. Ми хочемо показати нашим слухачам ЛНУ імені Франка як сплав традиції та новаторства, адже таким і має бути справжній університет», — розповів куратор спецпроєкту, автор проєктів та радіоведучий на
UA: Українське радіо Львів Тарас Базюк.

 

Сьогодні у прем’єрному випуску слухайте радіорозповідь про університетський Ботанічний сад від його директора Андрія Прокопіва.


 

 

Доктор біологічних наук Богдан Осташ розповів слухачам про історію та сучасність Біологічного факультету Львівського університету та поділився захопливими, маловідомими фактами.


 

 

У третьому ефірі спецпроєкту «Vivat academia” завідувач кафедри фізичної географії, доктор географічних наук Іван Круглов та заступник декана з навчально-виховної і наукової роботи, кандидат географічних наук Євген Тиханович розповіли радіослухачам про сучасну географію і чим вона корисна суспільству, про грантові дослідження і перспективи розвитку географії в Україні.


 

 


У новому випуску про Музей історії Університету розповідатиме його завідувач Юрій Гудима.

Ви дізнаєтеся:

  • яку знахідку нещодавно було відкрито працівниками Музею,
  • про те як зароджувався Музей з маленьких коридорних експозицій,
  • про копію телеграфа, який був на Титаніку,
  • про те скільки ректорів змінилося від часу заснування Університету,
  • про колекцію артефактів Музею,
  • та багато інших цікавих фактів.


 

 

Сьогодні Ви матимете змогу дізнатися якими дослідженнями займаються науковці Економічного факультету. Професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту Олег Підхомний розповів слухачам про те, як економічна наука впливає на наше повсякденне життя, чи варто боятися криптовалют і як тіньова економіка впливає на економічну безпеку держави.


 

 

У новому ефірі спецпроєкту «Vivat academia» Ви дізнаєтеся більше про те, якими дослідженнями займаються науковці Факультету електроніки та комп’ютерних технологій. Зокрема декан факультету Юрій Фургала розповідатиме про роль та місце в сучасному світі штучного інтелекту та перспективи його використання. Тема сьогоднішньої розмови: «Вплив інформаційних технологій на життя сучасної людини»


 

 

Сьогодні Ви матимете змогу дізнатися про наукові здобутки Геологічного факультету. Зокрема, декан факультету, професор Микола Павлунь розпровість про перспективи розробки родовищ корисних копалин у західних областях України.


 

 

Сьогоднішній сюжет присвячений Науковій бібліотеці Львівського університету. Директор бібліотеки Василь Кметь розповів про фонди закладу, зокрема, фонд рідкісної книги, про співпрацю з подібними установами України і з-за кордону, про бібліотеку як мультифункціональний простір, а також про «бібліотеку в смартфоні».


 

 

Заступниця декана з наукової роботи Олеся Татаровська розповіла про історію та сьогодення лінгвістичних досліджень Факультету іноземних мов Львівського університету. Також вона поділилася порадами як та з ким варто вивчати іноземні мови.


 

 

Директор астрономічної обсерваторії Богдан Новосядлий розповів, як відбуваються екскурсії в обсерваторії, що можна побачити у телескоп, а також про загадковість чорних дір та небезпечних астероїдів.


 

 

Завідувач Зоологічного музею Ігор Шидловський розповів як зачинателю музею Бенедикту Дибовському вдалося здобути повний кістяк морської корови, яку винищили близько трьохсот років тому, про реставрацію рідкісного 100-літнього чорного носорога, який вважається вимерлим видом, і про птаха, який «оселився» на його футболці.

 


 

Заступник декана Факультету міжнародних відносин з наукової і навчально-виховної роботи Михайло Микієвич розповів історію дипломатичних студій у Львівському Університеті, про програми студентських обмінів, а також про те, що потрібно, щоби стати професійним дипломатом.


 

 

Доцент кафедри механіки, заступник декана механіко-математичного факультету з наукової роботи Ігор Кузь розповів чи пригодиться в житті знання математики і чому університетська математика цікавіша та веселіша від шкільної. А також про відомих математиків та про те, як зароджувалася математична школа у Львові.


 

 

Декан Факультету управління фінансами та бізнесу Андрій Стасишин розповів про наукову роботу викладачів факультету, про те, яким може бути навчання у новому академічному році, а також порадив, як правильно управляти фінансами та розподіляти ризики, щоби зменшити вплив інфляції на заощадження.


 

 

Цього разу з Вами на зв’язку Факультет журналістики. Заступник декана Андрій Яценко розповів про виклики, що постають перед сучасною журналістикою, перемоги, досягнення та співпраці Факультету журналістики Університету, процес вступу і навчання на факультеті та ще багато цікавинок.


 

 

Виконувачка обов’язків декана Факультету культури та мистецтв Майя Гарбузюк розповіла про історію, діяльність та культурне життя факультету.


 

 

Як змінився факультет за 81 рік існування, хто творив ці зміни і як це роблять тепер студенти, зокрема ті, хто обрав археологію? Про це розповів доцент кафедри археології та спеціальних галузей історичної науки, заступник декана Історичного факультету з навчально-методичної роботи Віктор Гуменний.


 

 

У сьогоднішньому випуску із нами доктор філологічних наук, директор інституту франкознавська Філологічного факультету Святослав Пилипчук.


 

 

У сьогоднішньому випуску програми із нами завідувачка гербарію Львівського університету – Тетяна Хміль.


 

 

Про початок історії музею, як археологічного кабінету та подальший його розвиток як навчального підрозділу, унікальні експонати – глиняні писанки часів Русі-України, роботу в сфері популяризації археології, як науки нам розповість завідувач музею Ярослав Погоральский.


 

 

Про початки хімічної науки у Львівському університеті, першу хімічну лабораторію, яхти та рояль які були придбані хіміками за часів СРСР, амбіції студентів факультету та успіхи випускників, які займаються наукою по всьому світу. Про це нам розповів декан хімічного факультету Григорій Дмитрів.


 

 

Cьогодні Любов Нос, заступниця декану факультету Педагогічної освіти та Віра Корнят, доцентка кафедри спеціальної та соціальної роботи розповіли про початок педагогіки у Львівському університеті, студентське самоврядування, практики й співпрацю із міжнародними партнерами. А також Ви дізнаєтесь про те, як один з наймолодших факультетів Університету впроваджує зміни в освіті та виховує суспільство.


 

 

У студії були Олег Бовгира, доцент кафедри фізики твердого тіла, заступник декана фізичного факультету та Христина Гнатенко, докторка фізичних наук, доцентка кафедри теоретичної фізики імені професора Івана Вакарчука розповіли нам про одну з найстаріших шкіл фізики у Львові, проблеми сучасної фізичної науки, можливості які створюють для студентів-фізиків та комп’ютерні експерименти у Львівському університеті. А ще Ви дізнаєтесь про майбутню співпрацю з оборонною галуззю та спостереження за ближнім космосом та супутниками.


 

 

Сьогодні у новому етері спецпроєкту “Vivat Academia” на Українське радіо Ви дізнаєтесь про найстаріший факультет нашого Університету – філософський.

Міжнародні стажування? Співпраця з іншими університетами? Студентська мобільність? Академічна доброчесність та сучасний образ філософа? Як змінилась робота під час карантину?

Про це нам розкажуть Декан філософського факультету Людмила Рижак та її заступниця з наукової роботи Наталія Жигайло.


 

 

Сьогодні у новому випуску спецпроєкту “Vivat Academia” спільно з Українське радіо Ви дізнаєтесь про таємниці Юридичного факультету Львівського університету.

Зокрема про те хто з випускників факультету став Президентом? Чи дійсно Львівська правнича школа є найдавнішою в Україні та які традиції має факультеті? Чому професію юриста занадто романтизована? І яким краще бути адвокатом?

Про це Вам розповість – Володимир Бурдін, декан юридичного факультету, доктор юридичних наук та кафедри кримінального права і кримінології.