💙 #360_градусів_у_діяльності_львівського_університету : Факультет журналістики

Щороку навчання на факультеті журналістики завершують близько 300 випускників бакалаврату, магістратури, аспірантури денної та заочної форми навчання. 👨‍🎓

З часу створення факультету його закінчили понад 6 тисяч спеціалістів, які працюють в Україні та закордоном. Багато з них отримали почесні нагороди, стали відомими журналістами, редакторами видань, керівниками телерадіокомпаній, директорами видавництв. Випускники факультету є кандидатами і докторами наук, письменниками, громадськими діячами, політиками, народними депутатами України різних скликань, майстрами спорту міжнародного класу. 🤩

🔹 Серед лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка є 7 випускників факультету журналістики: Роман Андріяшик, Ярема Гоян, Мирослав Дочинець, Володимир Маняк, Петро Перебийніс, Василь Пилип’юк, Роман Федорів.

🔹 Інтелектуально-професійним надбанням факультету є постійні добротовариські контакти з випускниками. У трьох книгах спогадів «Журналістика в наших долях», «Сторінками пам’яті. До альма-матер – через 40 літ», «Долі на вістрі пера» зафіксовано понад шістдесятирічну історію факультету.

У цих виданнях випускники наголошують, що їх учили  мислити, писати людям про людське і по-людськи, не висушувати мозок читача штампами, виробляти смак до доброго стилю, легкого, приємного; виховували високе чуття служіння Слову, відповідальності за нього, захоплювали методами розкриття тексту, його аналізом. «Нас не лише наставляли на те, щоб говорити правду, відстоювати справедливість, а й показували, як це робити».

💙 💛 На жаль, випускники факультету журналістики Василь Кіндрацький (1989 рік випуску) та Тарас Матвіїв (2011 рік випуску) загинули в російсько-українська війні на сході, захищаючи Україну від агресора.

🔹 Громадський діяч, політик, журналіст Василь Кіндрацький з початку збройного нападу окупантів на українські землі у 2014 році став добровольцем у складі батальйону ОУН.  Загинув 28 травня 2015 року під Донецьком. Нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

🔹 Тарас Матвіїв – журналіст, громадський активіст, активний учасник Революції Гідності. Командир взводу 24-ої окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Загинув 10 липня 2020 року внаслідок російської військової агресії під Троїцьким (Луганщина). Тарас Матвіїв ціною власного життя врятував від смерті двох побратимів.

Указом Президента України від 13 липня 2020 року молодшому лейтенанту Тарасові Матвіїву за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народові присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

🔹 На факультеті створено Асоціацію випускників факультету журналістики. Члени цієї організації пiдтримують стосунки з колегами-журналістами, допомагають у вирiшеннi професiйних проблем, а також допомагають у фаховому становленні молоді, зокрема студентів альма-матер.

Детальніше про Асоціацію випускників дізнавайтесь тут: