13 березня 2023 року академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету Дмитра Чернявського. Днями Дмитро міг би відзначати свій 31 день народження.
Ректор Університету, студенти, представники адміністрації і декани спільно з родиною Героя поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету Львівського університету й взяли участь у поминальній панахиді за загиблими Героями України – студентами та випускниками Львівського університету.
До усіх присутніх звернувся декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, коротко нагадавши учасникам заходу ким і яким був Герой Дмитро Чернявський. Ростислав Васильович насамперед відзначив, що Дмитро Чернявський народився 1992 року на Донеччині і зростав в українській сім’ї, вчив українську мову, цікавився історією України і ріс справжнім громадянином України.
«Коли розпочалися трагічні події в Україні у 2014 році, для Дмитра не було дилеми, на чиєму боці бути – він обрав Україну і боротьбу за її незалежність. 13 березня 2014 року на майдані у Донецьку, захищаючи відхід мирних демонстрантів, Дмитро був смертельно поранений і трагічно загинув. 20 лютого 2015 року Дмитрові Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності», – зазначив Ростислав Михайлишин.
Також декан коротко розповів присутнім про студентські роки Дмитра Чернявського, який спершу навчався у Донецькому університеті, а згодом вступив на магістратуру економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка і встиг скласти лише одну сесію. «Він був активним громадянином – організатором українських культурних та політичних проєктів на Донеччині. Тож наше завдання сьогодні – зберегти пам’ять про Дмитра і передавати її усім наступним поколінням, адже він віддав найцінніше – своє життя задля того, щоб ми могли працювати, творити науку, навчатися», – наголосив Ростислав Васильович.
Декан економічного факультету також акцентував увагу присутніх на тому, що у 2014 році ще двоє випускників економічного факультету віддали свої життя за Україну – Володимир Жеребний і Сергій Дідич. «Здавалась би, що вже досить жертв, досить крові, на цьому трагічному етапі Україна повинна утвердити свою незалежність і державність. Утім, трапилось не так, як бажалося, і події лютого 2022 року знову кинули нас у вир боротьби та смертей за Батьківщину», – зазначив Ростислав Михайлишин й пригадав імена ще багатьох випускників та студентів економічного факультету Львівського університету, які упродовж року війни віддали свої життя за Україну – це Ігор Подолець, Григорій Довбуш, Олександр Кулик, Олександр Ткаченко, студент Максим Кравець, якому було лише 18 років, Андрій Куликовець, Олег Кунинець та Олег Юшкевич.
Усі присутні вшанували пам’ять полеглих захисників хвилиною мовчання та щирою молитвою.
Після цього до присутніх звернувся Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович насамперед зазначив, що вкотре академічна спільнота Львівського університету схиляє голови у невимовній скорботі, вшановуючи світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні та усіх воїнів, які віддали свої життя за майбутнє України як держави та нації. «Як пригадують батьки Дмитра Чернявського, їхній син мріяв вийти за межі Донеччини, пройти всю Україну і прямувати до західного, європейського кордону, адже він вірив, що на Україну, на кожного з нас, чекає краща доля. Дмитрові треба було віддати життя разом з іншими молодими побратимами, свідомими українцями за те, щоб Донеччина вийшла із зони забутості, «метастазно закритої російської культури» і щоби наші громадяни в усіх регіонах відчули себе не українцями з Донеччини чи українцями з Галичини, а Українцями з України», – наголосив Володимир Петрович.
Ректор також зауважив, що нам потрібно сприймати подвиг Дмитра Чернявського не як вчинок на мирній акції протесту, а як протидія черговому етапу плану Володимира Путіна з ліквідації Української нації і держави як такої. «Цей етап передбачав демонстрацію для усього світу поділу України на західну і східну. І саме глибоко символічна молодь, нове покоління українців, до яких належав Дмитро Чернявський, віддали свої життя задля ліквідації ворожого плану знищення України. Сьогодні Збройні сили України і все консолідоване суспільство знищує наступний етап плану путінської агресії. Масштаб героїчного вчинку Дмитра і його побратимів – це масштаб існування Української Держави. Тому, ми повинні щоденною роботою, розумінням і відчуттям відповідальності боронити кожен метр української землі, будувати ідею великої, неподільної, соборної України. Світла пам’ять Дмитра – це наша віра і надія, що ми пронесемо її свідомо у боротьбі за незалежність та утвердження тих вищих ідеалів українства, за які віддав своє молоде, сповнене планів життя наш Герой», – акцентував Ректор.