Академічна спільнота Університету вшанувала пам’ять Михайла Грушевського

29 вересня 2024 року минає 158 років від дня народження Великого Українця, державотворця, яскравого політика і громадського діяча, всесвітньо відомого науковця Михайла Грушевського. З нагоди цього 27 вересня представники адміністрації, студенти та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка вшанували пам’ять Михайла Грушевського покладанням квітів до пам’ятника Великому Українцю.

Український історик, громадський та політичний діяч, Голова Центральної Ради Української Народної Республіки Михайло Грушевський народився 29 вересня 1866 року. Переїхавши 1894 року з Києва до Львова, Михайла Грушевського за рекомендацією Володимира Антоновича призначили на посаду ординарного професора кафедри всесвітньої історії з окремим оглядом історії Східної Європи Львівського університету.

130 років тому, 12 жовтня 1894 року, Грушевський зробив свій перший вступний виклад у Львівському університеті. Цей виступ із ентузіазмом сприйняла українська громадськість, велика зала ледве зуміла вмістити всіх охочих. Багато років Михайло Грушевський був завідувачем кафедри історії Львівського університету, тож у 2016 році кафедрі новітньої історії України історичного факультету Львівського університету присвоєно ім’я Михайла Грушевського.

Додамо також, що до 130-річчя початку наукової діяльності Михайла Грушевського у Львівському університеті, 1 жовтня 2024 року у Дзеркальній залі Університету відбудеться всеукраїнська науково-практична конференція «Михайло Грушевський – організатор української історичної науки кінця ХІХ – першої третини ХХ ст.».