Академічні партнери із Жешува передали Львівському університету три генератори

У надскладний для нашої держави час важливо працювати над зміцненням партнерських стосунків із країнами-сусідами. Широка мережа міжнародних партнерів Львівського університету від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України дає можливість ЛНУ ім. Івана Франка ефективно протидіяти російській пропаганді у світі і надавати гуманітарну допомогу постраждалим внаслідок російського вторгнення. Водночас академічні партнери Львівського університету не залишаються осторонь інфраструктурних проблем, які виникають в Університету.

Так, днями ЛНУ ім. Івана Франка отримав допомогу від Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві. Польські партнери передали Львівському університету та НУ «Львівська політехніка» по три генератори Belmont TYP:6500. Проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар зазначає, що їх встановлять в університетських приміщеннях задля забезпечення студентів та викладачів такою необхідною в час відключень електроенергією.: «Ці генератори ми плануємо задіяти у пунктах незламності. Таким чином зможемо продовжити облаштування пунктів, де можна, зігрітися та зарядити телефон».

Передача генераторів відбувалася під час зустрічі, присвяченої посиленню співпраці між науково-освітніми установами України та Польщі, в Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві 20 січня 2023 року. Зустріч відбулася в рамках акції «Генератори надїї», яку започаткував Європарламент з метою підтримки України у війні з російським агресором.

Львівський національний університет імені Івана Франка під час зустрічі представив проректор з навчально-виробничої та адміністративно-господарської роботи Василь Курляк. Василь Юрійович зазначає, що Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві демонструє непохитну підтримку закладам освіти України, у тому числі й Львівському університету.

В Університеті інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві зазначають: «Кампанія «Генератори надії» була ініційована президентом Європейського парламенту Робертою Мецолою та президентом Асоціації європейських міст Euroсities, міським головою Флоренції Даріо Нарделлою. Організатори акції закликали європейські міста забезпечити Україну генераторами та трансформаторами електроенергії, які потім передадуть найважливішим державним установам України. У Жешуві допомогу Україні координує Жешувська мерія».

Додамо, що Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві з перших днів російської агресії проти України допомагав постраждалим, організовуючи збір подарунків та проводячи активну волонтерську діяльність. За кілька днів працівникам і студентам університету вдалося організувати для українців, які втікали від війни, безкоштовні освітні заходи та надати допомогу у вирішенні легалізаційних й адміністративних питань.

«Львівський університет високо цінує зусилля польських закладів вищої освіти, спрямовані на підтримку української системи освіти в умовах війни. І ми раді, що до числа наших зарубіжних партнерів у цей непростий час долучився й Університет інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві. Крім того відзначаємо, що нинішня подія є лише першим кроком до нашої майбутньої співпраці в багатьох сферах і вдалою нагодою для подальшого розвитку тісних і продуктивних відносин між нашими університетами»», – переконаний проректор Університету з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник.

Академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка в особі Ректора Володимира Мельника висловлює щиру подяку колегам із Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві та Жешувській мерії за таку необхідну сьогодні підтримку українських університетів. Разом переможемо!

Світлини: Університету інформаційних технологій та менеджменту в Жешуві та Олега Вівчарика Більше фото