Американський експерт з міжнародних відносин Марк Діллен зустрівся зі студентами Університету

У рамках свого візиту до Львова колишній кар’єрний американський дипломат, а сьогодні власник консалтингової агенції у Сан-Франциско (США) Марк Діллен 3 листопада зустрівся зі студентами факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка.

Організатором зустрічі був Центр американських студій Львівського національного університету ім. Івана Франка у рамках Fulbright Specialist Program.

Під час зустрічі з молоддю американський експерт зауважив, що зараз політика Америки спрямована більше на внутрішній вектор розвитку країни, проте для США залишаються важливими події на міжнародній арені.

«Сполучені Штати Америки є критичними щодо вирішення міжнародних питань. Американське суспільство не завжди зосереджує увагу та пильно стежить за міжнародними відносинами країни з іншими державами. Однак є і така частина людей, яка цікавиться не лише внутрішніми справами, але й зовнішніми, зокрема фокусує свої погляди на подіях в Україні», – зазначив Марк Діллен.

За словами американського дипломата, «США – достатньо патріотична країна, утім, якщо є потреба і можливість допомогти іншій державі, вона це зробить».

На запитання аудиторії щодо механізмів ефективного протистояння російській пропаганді в умовах неоголошеної війни в Україні Марк Діллен порадив: «Для того, аби протистояти російській пропаганді, потрібно вчасно, об’єктивно і, головне, якнайповніше інформувати людей».

Під час зустрічі зі студентами американський дипломат окреслив основні аспекти не лише зовнішньої, а й внутрішньої політики Сполучених Штатів у контексті особливостей президентської передвиборчої кампанії, яка сьогодні активно триває на рівні кандидатів політичних партій Америки.

Окреслюючи особливості передвиборчої кампанії у США, Марк Діллен розповів: «Сьогодні в Америці дві великі партії республіканців і демократів змагаються між собою на рівні кандидатів. Із 14 політиків від республіканців упевнено лідирує мільярдер Дональд Трамп, а серед п’яти кандидатів від партії демократів фаворитом залишається екс-держсекретар США Хілларі Клінтон. Кожен із них пропонує своє бачення розвитку країни».

Розмовляючи зі студентською аудиторією, Марк Діллен проаналізував специфіку виборчого процесу США наголосивши: «Для того, щоб американське суспільство обирало кандидата на пост президента, так демократично й прозоро, як воно це робить сьогодні, повинні були відбутися вагомі трансформаційні процеси впродовж багатьох сторіч».

Професор Марк Діллен – фахівець із понад 30-річним досвідом роботи у сфері політичних комунікацій: і як дипломат, і як журналіст-практик та спеціаліст у зв’язках із пресою. Вивчав журналістику в Колумбійському університеті. Читав лекції в Німеччині, Італії, Росії, Болгарії та Словенії.

Працював прес-секретарем Державного департаменту США під час Першої війни в Перський затоці, займався комунікацією та культурними зв’язками для представництв США в багатьох країнах, зокрема комунікаційною програмою США в Афганістані. Нещодавно повернувся з Кабулу, де протягом року був Директором із комунікацій для USAID і виконавчим секретарем місії USAID.

Сферу його професійного інтересу складають країни Східної Європи, зокрема Україна та Росія, розвиток освіти та комунікація на пострадянському просторі.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото