Американський лектор провів тренінг із розвитку лідерських якостей

З ініціативи Центру американських студій Львівського національного університету імені Івана Франка 30 листопада в Дзеркальній залі відбулася лекція-тренінг директора європейських програм Фундації американських студій (Вашингтон, США) Метью Квасіборскі на тему: «Розвиток лідерських якостей і міжкультурних компетентностей у ХХІ ст.».

На важливості вивчення кращих світових практик із розвитку соціальних компетентностей з метою їхньої подальшої імплементації в українських реаліях наголосив в.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик і представив американського гостя.

Акцентуючи на необхідності розвитку лідерських якостей серед українського молоді, Метью Квасіборскі поділився своїми враженнями щодо участі львівського студентства у Революції гідності.

Перебуваючи в нашому місті, американський лектор став безпосереднім свідком подій листопада 2013 р. на львівському Євромайдані. Він зокрема зазначив, що саме студенти стали рушійною силою та запорукою успіху в боротьбі проти авторитарного режиму. І завдячувати цьому треба передусім лідерським якостям провідників студентських організацій, які належно організували й очолили протестний рух. І сьогодні ці позитивні тренди варто надалі підтримувати, виховуючи лідера вже в кожному з нас.

В інтерактивному форматі Метью Квасіборскі розповів студентам про ключові складові, необхідні для розвитку лідерських якостей особистості, а також наголосив на важливості врахування міжкультурних особливостей комунікації у процесі налагодження діалогу й запропонував низку вправ, що сприятимуть розвитку практичних навичок успішного лідера.

Окремо Метью Квасіборскі зосередив увагу учасників зустрічі на освітніх програмах фундації. Зокрема, американський гість запросив студентів нашого вишу взяти участь у Літньому американському інституті політичних та економічних систем (AIPES), який щорічно організовує фундація спільно з Карловим університетом у Празі (Чеська Республіка). Протягом його існування у ньому взяло участь понад 100 українських студентів. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті фундації: http://www.tfasinternational.org