У Львівському університеті завершилась англомовна школа Аrtificial intelligence technology: summer school 2022

Впродовж двох тижнів, з 27 червня по 8 липня 2022 року, тривала традиційна англомовна школа присвячена вивченню технологій штучного інтелекту. Метою цьогорічної школи було створення якісного освітнього майданчика між фахівцями ІТ-компаній та студентською молоддю, вивчення інновацій галузі та розробка власних креативних ідей.

До роботи Школи зголосилося 409 учасників з України та з-закордону. Серед зареєстрованих учасників є студенти іноземних навчальних закладів, зокрема студентка Оксфордського університету.  Варто також зазначити, що викладачами школи, окрім фахівців ІТ-компаній були науковці Байройтського університету (Німеччина), співзасновники NeuroForge GmbH Йонас Сданські, Мартін Браунт, Себастьян Лутзов.

Упродовж двох тижнів 350 мотивованих студентів відвідали близько 40 лекцій в рамках Школи, які провели фахівці дванадцяти провідних ІТ-компаній. Студенти розглядали теми, пов’язані з технологіями Python, машинного та глибинного навчання, мобільної розробки для iOS тощо. Фахівці ІТ-компаній креативно підходили до проведення своїх занять і крім теоретичної частини, підготували ще й цікаві воркшопи та нестандартні домашні завдання.

Незважаючи на насичені щоденні заняття, учасники Школи ще й працювали над власними проєктами. Три найкращі роботи були подані на конкурс проектів учасників Школи. Зокрема, це є проєкт Life Expectancy Calculator, що підготував учасник Артем Шеламанов, проєкт beAware від Романа Коропеьського і Святослава Стащука та проєкт Аrtynov, автором якого є Антон Даценко.

За результатами оцінювання журі, до складу якого увійшли  Олег Леськів (Lviv IT Cluster),  Наталя Михайлюк (GlobalLogic), Святослав Пих (SoftServe) та Оксана Коцюба (ELEKS), найкращим став проєкт, присвячений темі міста-майбутнього – Аrtynov Антона Даценка.

Щиро вітаємо переможця, та надіємось що спільними зусиллями ІТ-спільноти, активної частини суспільства й інтелектуальної еліти Львова вдасться реалізувати такий важливий проєкт!

8 липня відбулась церемонії закриття Школи. До усіх учасників звернулись організатори, гості і партнери проєкту –  молодший віцепрезидент з інжинірингу компанії GlobalLogic Ігор Костів та керівник відділу великих даних Eleks Євген Берко. Представники компаній, висловили своє захоплення наполегливістю та жагою до знань молоді, навіть в умовах війни. Також, з вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Львівського університету Віталій Кухарський, який побажав успіху кожному та подякував усім, хто сприяв у реалізації проєкту Аrtificial intelligence technology: summer school 2022.

Загалом до реалізації АІТ-2022 долучилися провідні ІТ-компанії міжнародного рівня. Генеральним партнером проєкту є EPAM, офіційними партнерами стали – GlobalLogic, Grammarly, SoftServe, партнери проєкту –  N-iX,  Eleks, Folderly, Squad, Star. Крім того навчання в Школі стало можливим завдяки  BAYHOST, KindGeek, Lviv IT Cluster, Fulbright Ukraine,  Avenga, Vakoms, Primex та AMCBRIDGE.

Вперше, в рамках підготовки та реалізації Школи вдалось налагодити співпрацю з фондом Фулбрайт, Представництвом Інституту міжнародної освіти та Массачусетським технологічним університетом. Відтак, надіємось, що надалі традиційну Школу штучного інтелекту та інші проєкти, пов’язані із темою ІТ вдасться реалізовувати спілними зусиллями.

Висловлюємо щиру подяку усім спікерам, партнерам та ІТ-компаніям, які долучаються до наших проєктів. Адже тільки спільними  зусиллями ми спроможні розвивати українську ІТ-освіту! Віримо, що інвестуючи у студентів, ми інвестуємо у наше майбутнє!