Безпечна і стабільна Європа: погляд молоді

15 листопада 2019 року на факультеті міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся IV Міжнародний молодіжний форум «Безпечна і стабільна Європа: погляд молоді». Метою заходу, який об’єднав студентів та молодих дослідників із закладів вищої освіти всієї України, було представлення погляду молоді на проблеми безпеки в сучасному світі, завершення війни на сході України, а також щодо ролі України в системі колективної безпеки, захисту інформаційного простору та інших викликів і загроз для Європи у контексті безпеки.

Відкриваючи роботу Форуму декан факультету міжнародних відносин,  Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Мальський, наголосив на значущості усвідомлення безпечного світу для кращого розуміння процесів і явищ у сучасних міжнародних відносинах. За його словами, «сьогодні безпека людини, держави, континенту і всього світу є одним із найважливіших питань на порядку денному політиків, громадських діячів і звичайного громадянина. Такі питання неможливо правильно оцінити і відповідно вирішити без участі молодих людей». Також Маркіян Мальський наголосив: «Безпека країни, як і безпека кожної людини окремо, залежить в основному від нас самих. Ніхто нас не захистить, якщо ми не захищатимемо  себе самі».

З привітальним словом до учасників Форуму звернулася директор Центру інформації та документації НАТО в Києві Барбора Маронкова, яка наголосила на важливості продовження діалогу між Альянсом та Україною і необхідності поглиблення співробітництва між нашою державою та Організацією Північно-Атлантичного Договору. Також Барбора Маронкова висловила сподівання на збільшення ролі молоді у процесі поширенні цінностей Альянсу в українському суспільстві.

У роботі Форуму взяла участь народний депутат України попереднього скликання Оксана Юринець, яка окреслила основні здобутки та перспективи парламентського співробітництва України з Альянсом.

Перед учасниками Форуму виступили представники навчального центру «Партнерство заради миру» Міжнародного центру миротворчості та безпеки, які акцентували увагу на головних аспектах підготовки Збройних Сил України до запровадження у своїй діяльності стандартів провідних держав світу.

Жваве обговорення серед учасників викликала презентація Оксани Лесик, старшого проектного менеджера з реформи державного управління Міністерство інфраструктури України «Відповідальне лідерство у час турбулентності» у якій було поставлено низку дискусійних питань щодо виховання майбутнього лідерства та його значення для ефективного державотворення.

Цифровим інноваціям в інфраструктурі України була присвячена презентація Євгена Каткова, старшого проектного менеджера з електронного  врядування Міністерство інфраструктури України.

Продовжив роботу Форум у форматі представлення презентацій учасниками заходу. В обговоренні та дискусіях взяли участь студенти та молоді науковці з Львівського національного університету імені Івана Франка, Донецького національного університету імені Василя Стуса у Вінниці, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Ужгородського та Хмельницького національного університетів, Сумського національного університету та Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Національної Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного та з інших навчальних та дослідницьких центрів.

Проблематика форуму охоплювала низку проблем соціальної адаптації, інформаційної, військово-політичної, економічної безпеки та вибудовування надійних соціальних та суспільних відносин, які є запорукою стабільності та безпеки кожної держави як в локальному так і у міжнародному вимірах.

Світлини: Олега Вівчарика та Віри Карпінської Більше фото