Декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій провів онлайн-зустріч з абітурієнтами

27 травня 2020 року в рамках серії онлайн-заходів «Questions&Answers» відбулась зустріч декана факультету електроніки та комп’ютерних технологій Львівського національного університету імені Івана Франка Юрія Фургали з охочими вступати на бакалаврат та магістратуру. Традиційно захід відбувся у форматі прямої трансляції у соціальній мережі «Facebook».

Розпочинаючи зустріч, Юрій Фургала окреслив діяльність факультету електроніки та комп’ютерних технологій, пояснив специфіку ринку, для якого, власне, готують фахівців та детально розповів про освітні програми і спеціальності, що передбачені навчальною програмою.

«Ми готуємо фахівців за чотирма напрямками: «Інженерія і програмне забезпечення», «Класичні комп’ютерні науки», «Інформаційні системи і технології», «Мікро- та наносистемна техніка». На кожній зі спеціальностей діють окремі освітні програми, а з нового навчального року ми відкриваємо ще одну – «Високопродуктивний комп’ютинг». Фактично, це одна з програм дуальної освіти, що буде введена у дію у Львівському університеті», – підкреслив декан, а також надав інформацію щодо програмного навантаження на інших освітніх рівнях – магістратурі та аспірантурі.

Також Юрій Фургала наголосив на тісній співпраці факультету із низкою ІТ-компаній, що не лише забезпечує студентів актуальною інформацією та краще знайомить із професійним середовищем, але й відкриває широкі можливості для майбутнього працевлаштування. «Це – хороший приклад зв’язку індустрії та освіти, який дає ті знання і навички, які зараз затребувані на сучасному кадровому ринку», – додав декан.

Надалі розмова перейшла в анонсований формат «Questions&Answers». Декан факультету охоче відповідав на питання, які абітурієнти заздалегідь ставили за допомогою Google-форм та додавали в чат упродовж трансляції. Зокрема, він детальніше розповів про можливість стажування студентів у IT-компаніях, з якими співпрацює Львівський університет. За його словами, студенти вже з першого курсу мають можливість проходити практику, а також стати членами різноманітних гуртків, що діють на факультеті і забезпечують якісний позалекційний тренінг.

В рамках відповіді на запитання, Юрій Фургала детально окреслив суть освітньої програми «Програмна інженерія». «Під час цього курсу студенти дізнаються про технології створення програмних продуктів, їхнє тестування та сфери застосування. Цей процес супроводжується математичною підготовкою, аналізом даних, вивченням штучного інтелекту тощо», – зазначив Юрій Фургала.

Окрему увагу під час зустрічі відвели інформації щодо вивчення мов програмування, яка викликала особливе зацікавлення у вступників. Тож, Юрій Фургала пояснив, які мови і на якому рівні вступникам слід опанувати вже зараз, аби успішно навчатися на факультеті. Декан зазначив, що хоч «знання або незнання основ програмування жодним чином не впливає на шанси під час вступної кампанії», але робити перші кроки у відповідному напрямку варто вже зараз для того, аби досягти висот у майбутньому.

Також чимало запитань в учасників зустрічі виникло стосовно навчання за скороченою програмою, можливості отримати додаткові бали упродовж вступної кампанії, перспективи працевлаштування під час та після навчання тощо.

Переглянути запис зустрічі можна за посиланням.