Делегати від Львівського університету взяли участь у виставці відеоігрової індустрії “SpillExpо” та розширили шляхи співпраці навчального закладу із Королівством Норвегія

Історичне минуле нашої держави тісно пов’язане із Королівством Норвегія – державою, що славиться своєю природою та стилем життя; краю, вихідці з якого були одними із перших давніх правителів Києва. Особливо скандинавські колеги підтримують Україну в часі російського вторгнення. Впродовж цих 8 місяців війни вони надавали й надають неймовірний обсяг допомоги українцям: як нашим воїнам і цивільним, так і тимчасово переселеним родинам у Норвегії.

Нещодавно у столиці країни Осло відбулася виставка відеоігрової індустрії “SpillExpо”. Крім представників галузі, активну участь у ній брали також навчальні заклади Норвегії. Мали нагоду відвідати цю подію і представники Львівського університету: проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, а також директор Музею комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка Микола Щербина.

В рамках поїздки ми відвідали Технічний музей Осло, фахівці якого провели екскурсію, ознайомили з експонатами, складами, де залежно від типу об’єктів створюється відповідний мікроклімат; а також з програмним забезпеченням для керування колекцією. Отриманий досвід буде дуже корисним для Львівського університету, до складу якого входять 7 музеїв”, – зазначає директор Музею комп’ютерних технологій ЛНУ ім. І. Франка Микола Щербина. 

Під час події представники Університету мали змогу презентувати закордонним колегам невелику українську експозицію вищезгаданого Музею комп’ютерних технологій, а також зустрітися із нашим норвезьким партнером Вегардом Ск’єфстадом (Vegard Skjefstad), організатором комп’ютерних фестивалів та виставок ще з початку 1990-х. Він є партнером Технічного музею Осло, якому задонатив деякі експонати в експозицію “ІО”, присвячену комп’ютерним технологіям та зв’язку. Також Вегард Ск’єфстад очолює благодійну організацію PUTE, яка щоденно допомагає українцям.

Від імені Ректора Львівського університету проректор Віталій Кухарський подякував Вегарду Ск’єфстаду (Vegard Skjefstad) за активну громадянську, цивілізаційну позицію та підтримку України у війні, викликаній агресією Росії, а також за вагомий внесок у розвиток української освіти через надання Університету важливого цифрового обладнання, зокрема комп’ютерів, моніторів, камер спостереження тощо.

Ще однією метою зустрічі було налагодження зв’язків із закладами вищої освіти Норвегії. Зокрема, представники Університету зустрілися з деканом Школи економіки, інновацій та технологій Kristiania University College, професором Туром-Мортеном Грьонлі (Tor-Morten Grønli), а також з проректором, всесвітньо відомим вченим у галузі штучного інтелекту, Мортеном Іргенсом (Morten Irgens). Були здійснені успішні перші кроки щодо налагодження співпраці з приватним університетом Kristiania University College та державним OsloMet – Oslo Metropolitan University, зокрема, щодо участи у спільних наукових проєктах та студентських обмінів (у післявоєнній перспективі).

В рамках поїздки делегати мали нагоду зустрітися з політиками, вченими, а також із однією з 50 Top Tech Women Норвегії у STEM-галузях, ще недавньою випускницею нашого університету, Людмилою Винницькою, Project Director у “Bluware”. Пані Людмила стане Top-спікеркою під час цьогорічної зимової міжнародної школи “Data Engineering and Security”.

Надалі плануємо розвивати співпрацю із нашими скандинавськими партнерами як у сфері інформаційних технологій, так і в освітньо-науковій діяльності. Віримо, що такий взаємний обмін досвідом буде корисним і для норвезької, і для української спільнот.

Більше фото