Для працівників Університету провели тренінг із надання першої домедичної допомоги

В умовах повномасштабного російського вторгнення питання порятунку людського життя відіграє особливу роль. Відтак нового змісту набувають різноманітні навчання з першої домедичної допомоги, завдяки яким ми можемо освоїти важливі навички, що дозволяють зберегти людське життя до приїзду швидкої допомоги.

Зважаючи на це, з ініціативи Студентського уряду та профспілкової організації працівників Університету 17 червня 2022 року для групи працівників Львівського національного університету імені Івана Франка провели тренінг із надання першої домедичної допомоги.

Навчання для працівників Університету проводили представники організації Smart Medical Aid, яка працює з 2014 року і спеціалізується на наданні допомоги постраждалим у ході війни. Команда Smart Medical Aid готує працівників медичної допомоги та медиків, а також проводить тренінги з тактичної медицини. Організація займається й постачанням медичної допомоги Україні, як от обладнання, ліків, машин швидкої допомоги, які скеровують у гарячі точки.

Упродовж навчання наші учасники освоїли комплекс домедичних заходів, які спрямовані на порятунок та збереження життя потерпілого до прибуття медичного працівника. Окрім отримання фахової теоретичної інформації, учасники закріпили почуте й побачене на практиці. Зокрема, навчилися давати оцінку стану потерпілого, визначати рівень допомоги, якої він потребує, забезпечувати вільну прохідність верхніх дихальних шляхів потерпілого, проводити непрямий масаж серця, робити штучне дихання та використовувати дефібрилятор.

По завершенню тренінгу абсолютно усі його учасники залишилися задоволеними, адже такий обмін досвідом сьогодні є надзвичайно важливим і потрібним.

Додамо також, що відповідні курси буде проведено також і для студентів Університету у приміщеннях університетських гуртожитків.

Світлини: Юлії Гриценко Більше фото