Донорство крові: волонтерська ініціатива студентів факультету журналістики

6 червня 2022 року з нагоди Дня журналіста Студентська рада та Профбюро факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка розпочали благодійну акцію з донорства крові «Українська кров».

Голова студентської ради факультету журналістики Вероніка Матвієнко розповідає, що ідея реалізувати таку благодійну акцію зародилася нещодавно. «Декілька днів тому ми опублікували оголошення в соціальних мережах. Розповіли, що починаємо акцію донорства крові, до якої можуть долучитися всі охочі: і студенти, і викладачі. Донорами можна стати у будь-якому місті, адже зараз ми усі розкидані по світу. Тих, хто у Львові, ми запросили сьогодні – у День журналіста – піти разом», – ділиться студентка.

Вероніка розповідає, що першою до акції долучилася наша студентка в Каховці, на Херсонщині. «У них там не працюють банки крові, тому вона здавала кров безпосередньо в палаті з хворим. Сьогодні ж у Львові зголосилися долучитися до акції  близько 10 осіб. Декого не допустили через проблеми зі здоров’ям, яке тут ретельно перевіряють», – стверджує дівчина.

Вероніка Матвієнко зазначає, що зараз питання донорства крові є надзвичайно важливим й актуальним. «В умовах повномасштабної війни, багато хто вперше спробує себе у ролі  донора. Ми маємо використовувати кожну можливість допомогти тим, хто готовий віддати за нас життя. Донорство – одна з таких можливостей. Недаремно наша акція має назву «Українська кров», адже допомагати одне одному – це риса, яка в українців у крові», – переконана Вероніка. Студентка впевнена, що після перемоги буде нагода відсвяткувати День журналіста, а зараз усі разом повинні наближати найважливішу і найочікуванішу для всіх подію – перемогу України.

До акції долучився також заступник декана факультету журналістики з наукової і навчально-методичної роботи Андрій Яценко. Андрій Миколайович розповідає, що вперше був донором крові: «Хотів здати кров для Збройних сил України ще у березні, після початку війни, проте тоді, як виявилося, вже не було потреби! Тож коли Студентська рада факультету журналістики виступила з такою ініціативою, то одразу відгукнувся. Дуже сподіваюся, що моя кров допоможе врятувати комусь життя».

Андрій Миколайович наголошує: прикметним є те, що акція стартувала власне сьогодні – у День журналіста. «Поділитися частинкою крові з нашими захисниками – це найменше, що можна сьогодні зробити. До речі, у центрі зараз потребують крові усіх груп. Сподіваюся, що нашу ініціативу підхоплять інші факультети журналістики», – зазначає Андрій Яценко.

Благодійна акція триватиме упродовж 6-13 червня 2022 року. Водночас тих, хто хоче долучитися до ініціативи, проте проживає не у Львові, закликають приходити у пункти переливання крові у своєму місті, а після процедури виставляти фото з хештегом #українська_кров.

Додамо також, що ця прекрасна ініціатива наших студентів матиме продовження! Сьогодні естафету передали Студентському парламенту Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, закликавши київських колег долучитися до благодійного донорства крові.