Експерти з Естонії та України  випрацьовують  концепцію  «ефективного управління» для України

Наукові експерти з Естонії та України 19-23 жовтня зібрались у Львівському національному університеті імені Івана Франка, аби в рамках програми Осінньої школи «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» обговорити питання концепції «ефективного управління» у контексті реформи децентралізації влади в Україні.

Надзвичайний і Повноважний Посол України, завідувач кафедри міжнародних відносин та дипломатичної служби Маркіян Мальський зазначив, що сьогодні Україна стоїть перед нагальною потребою здійснення широкомасштабної реформи адміністративно-територіального устрою та реформи місцевого самоврядування.

«Ефективне управління є ключовим питанням для розвитку нашої країни, а обговорення і запровадження механізмів його реалізації – першочерговим завданням для молодої генерації українців», – вважає він.

«Успішна реалізація реформи місцевого самоврядування сприятиме більш ефективній реалізації Україною політики європейської інтеграції, розвитку співробітництва з європейськими інституціями, насамперед з Радою Європи та Європейським Союзом» , – наголосив Маркіян Мальський у виступі на відкритті школи.

У цьому, на його переконання, допоможе позитивний досвід реформ Естонії, яка в короткий термін досягла своєї мети в реалізації плану поліпшення економічного, соціального та політичного життя країни на шляху до європейської інтеграції.

Аби «розгорнути ширшу дискусію щодо концепції «ефективного управління» і напрацювати механізми її застосування у сучасній Україні», до обговорення залучено закордонних експертів, зокрема фахівців з Університету Тарту», – зауважила у вступному слові доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму Оксана Краєвська.

Естонські колеги готові поділитися досвідом з українцями.

«Наша мета – допомогти Україні», – заявила під час відкриття Осінньої школи заступник директора з академічних питань Університету Тарту Ольга Богданова.

Естонський експерт, окрім того, зазначила, що «беручи активну участь у дискусіях, ми повинні випрацювати спільне рішення щодо механізмів ефективного управління, а відтак маємо можливість долучитись до творення нового майбутнього України».

Учасників школи також привітали професор кафедри країнознавства і міжнародного туризму Наталія Антонюк і доцент кафедри міжнародних економічних відносин Юрій Федунь.

У рамках Осінньої школи «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» експерти проведуть дискусії на теми: «Європейські принципи і стандарти державного управління: прозорість, підзвітність і ефективність», «Ефективне управління як ключ до економічного розвитку та інновацій», «E -управління як посередник належного врядування: інклюзивність, ефективність, прозорість», «Важливість освіти, робота з молоддю та культура в комунікації «управління до суспільства», а також «Творче мислення та інновації».

Нагадаємо, що проект «Добре врядування через залучення громадянського суспільства в Україні» реалізовується вже втретє. До цього експертні школи відбулись у Молдові та Грузії.

Організаторами Осінньої школи в Україні є факультеті міжнародних відносин Львівського університету спільно з Університетом Тарту (Естонія) за сприяння та фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Естонії.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото