Три проєкти Львівського університету – серед переможців у програмі «Цифрова Україна» Німецької служби академічних обмінів

Німецька служба академічних обмінів оголосила проєкти-переможці, які отримають грантове фінансування в рамках програми «Цифрова Україна: забезпечення академічного успіху в кризові часи». Програма  спрямована на те, аби підтримати українські ЗВО у створенні цифрових пропозицій, які допоможуть українським студентам, попри виклики війни, повноцінно продовжити і завершити своє навчання, а викладачам – забезпечити сталість освітнього процесу для повної реалізації усіх його цілей та завдань.

Підготовка і подання заявок на програму здійснювалося безпосередньо Відділом міжнародних зв’язків Львівського університету або ж за його організаційної та консультаційної підтримки. Таким чином, у Львівському національному університеті імені Івана Франка у період з вересня по грудень 2022 року буде реалізовано такі проєкти із загальним бюджетом від 80 000 до 180 000 євро кожен:

  • «Навчальний міст Хемніц – Львів» (Lernbrücke ChemnitzLwiw)

Партнер: Технічний університет м. Хемніца.

Проєкт передбачає створення цифрових курсів для підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу, гостьові лекції викладачів Технічного університету м. Хемніца для студентів Львівського університету, онлайн-стипендії для студентів Львівського університету, які через активні бойові дії змушені були покинути рідні домівки і мають статус внутрішньо переміщених осіб, стипендії на наукові стажування для викладачів Львівського університету, стипендії студентам-магістрам для проведення досліджень у рамках магістерських робіт, придбання комп’ютерної техніки для студентських потреб.

Кураторка проєкту у Львівському університеті: Оксана Мольдерф, керівниця Cектору супроводу проєктів Відділу міжнародних зв’язків.

  • «Невидимий університет для України» (Invisible University for Ukraine)

Партнери: Єнський університет імені Фрідріха Шиллера (член Альянсу EC2U), Центральноєвропейський університет, Український католицький університет.

Проєкт пропонує українським студентам бакалаврських і магістерських програм, а також аспірантам, незалежно від місця їхнього перебування – чи то в Україні чи то за кордоном – сім онлайн-курсів на вибір (з наданням кредитів ЄКТС), які співвикладатимуть відомі українські та закордонні вчені. Окрім того, студентам пропонується взяти участь у стипендіальному конкурсі дослідницьких проектів за різними тематичними напрямками.

Куратор проєкту в Львівському університеті: Назар Стецик, доцент кафедри теорії та філософії права

  • «Цифрова міждисциплінарна міні-академія IUSTUF» (IUSTUF-Digital Interdisciplinary Mini Academy)

Партнери: Фрайбурзький університет, Києво-Могилянська академія

Проєкт пропонує українським студентам та викладачам долучитися до міждисциплінарних цифрових курсів, а також гранти на невеликі дослідницькі проєкти. Цифрова міждисциплінарна міні-академія включатиме понад 13 гібридних курсів, які дадуть студентам можливість розширити міждисциплінарний кругозір незалежно від того, який предмет вони вивчають. Автори проєкту прагнуть надати всім учасникам унікальну можливість долучитися до міждисциплінарної освіти та досліджень. Вибрані студенти, які навчаються в українських університетах-партнерах, отримають стипендії для участі в курсах.

Кураторка проєкту у Львівському університеті: Оксана Головко-Гавришева, доцентка кафедри європейського права.

На переконання проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Львівського університету Сергія Різника програма «Цифрова Україна» Німецької служби академічних обмінів є «яскравим свідченням солідарності німецької академічної спільноти з українськими колегами: викладачами, науковцями, студентами». Проректор впевнений, що реалізація виграних проєктів допоможе зміцнити німецько-український науково-освітній діалог і забезпечити сталий розвиток науки та освіти у Львівському національному університеті імені Івана Франка, незважаючи на усі виклики і труднощі, що їх спричинила війна.