EU4DUAL4UKRAINE та Львівський університет:  спільні ініціативи у галузі природничих та прикладних наук

Упродовж другої половини 2024 року Львівський університет значно розширив вектори співпраці в рамках проєкту EU4DUAL4UKRAINE на основі Альянсу європейських університетів дуальної освіти, що фінансується Польською агенцією академічних обмінів NAWA. Координатори проєкту розробили чотири галузеві траєкторії для розвитку спільних освітніх і дослідницьких ініціатив, серед яких пріоритетними для Львівського університету у цьому році стали вивчення інноваційних практик цифрової освіти в дуальному форматі, прикладна математика та інженерія, й новітні розробки в хімічній сфері та енергетиці.

Відповідно декан факультету електроніки та комп’ютерних наук Юрій Фургала влітку взяв участь в міжнародній конференції Альянсу європейської дуальної освіти «EU4Dual Grand Challenge Forum», де виступив з пленарною доповіддю про стан і перспективи розвитку освітніх програм у галузі ІТ в нашому Університеті.

Декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк спільно з професором Мірославом Веселовскі у жовтні презентували наукове дослідження на тему «Modeling and solving problems of mechanics with variable boundaries» на  XVII міжнародній науково-технічній конференції «TKI 2024: Techniki Komputerowe w Inżynierii» у Польщі. Їхню працю, розроблену в ширшій команді науковців за участі теж Ігора Макара та Ігора Прокопишина, вже опубліковано у періодичному виданні матеріалів конференції, що є у відкритому доступі: https://tki.wat.edu.pl/media/streszczenia-tki-2024/dyyak-aab689fe8ed955121c471ef3df2d0bae.pdf

У листопаді команда науковців-хіміків, а саме – доцентки Оксана Заремба і Наталія Муць та аспірантка Андріана Іванушко відвідали Кошалінську політехніку для проведення спільних лабораторних досліджень з проректором з наукової роботи, професором Блажеєм Балашом. Професор Балаш очолює одну з дослідницьких груп проєкту EU4Dual4Ukraine, яка фокусується на інженерії для сталого виробництва. Загалом, їхня польсько-українська команда працює в гібридному форматі, поєднуючи дистанційну роботу з очними зустрічами. У результаті їхньої співпраці вже опубліковано спільну статтю «Investigation of the Metal Powder Ultrasound Atomisation Process of 316L Stainless Steel» в закордонному журналі Materials (DOI: https://doi.org/10.3390/ma17225642).

Як зазначають співкоординатори проєкту Кшиштоф Василевскі та Ірина Одрехівська, введення різновекторності в партнерську діяльність стало вдалим рішенням, адже дало змогу значно розширити науково-дослідну частину співпраці.

Світлини: з галереї Кошалінського політехнічного університету Більше фото