«Франкова дитяча наука»  – онлайн-проєкт студентів факультету педагогічної освіти для дітей дошкільного віку

У важкий для нашої країни час багато дітей не мають змоги навчатися. Найбільше страждають найменші – дошкільнята, які не можуть відвідувати заклади дошкільної освіти та спілкуватися зі своїми однолітками.

Студенти факультету педагогічної освіти Львівського національного університету  імені Івана Франка об’єдналися та створили онлайн-проєкт «Франкова діточа наука», який розпочався 17 березня 2022 року. У рамках проєкту студенти проводили щоденні заняття із дітьми з різних освітніх напрямів, а саме: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі», «Мовлення дитини», «Дитина у світі мистецтва».

Команда проєкту розробила календарне планування за темами «Весняні квіти» та «Птахи»,  відповідно до яких  були  підготовлені заняття.

На заняттях з дітьми студенти використовували нові інформаційні технології, надавали можливість малюкам самостійно повправлятися у конструюванні зображень, використовуючи інструменти онлайн-дошки. Як і в кожному закладі дошкільної освіти, заняття розпочиналося з ранкової зустрічі відповідно до теми тижня, на якій педагоги знайомилися з дітками та створювали позитивний настрій.

Діти щодня підключалися до занять та зацікавлено брали участь в онлайн-активностях. Особливий інтерес викликали логопедичні вправи, які підготували студенти кафедри спеціальної освіти. На заняттях «Світ птахів» діти мали можливість удосконалити вимову звуків, закріпити навички діалогічного мовлення.

Як відомо, діти – це поціновувачі казок. Немає на світі дитини, яку б не підкорила чарівна казка. Тому для учасників проєкту організатори запропонували несподіванку: щовечора о 20.00 викладачі читали улюблені вечірні казки малятам.

Батьки  залучених дітей  у своїх відгуках відзначили професійний рівень студентів  у підготовці занять та висловили побажання щодо продовження та розвитку проєктів для дошкільнят, у тому числі і в онлайн-форматі.

На завершення проєкту вихованці за успішне завершення курсу «Франкової діточої науки» отримали іменні сертифікати, а студенти і викладачі –  позитивні відгуки від батьків.

Все буде Україна!