ХХХV звітно-виборна конференція  Первинної профспілкової організації студентів

2 квітня 2015 року відбулась ХХХV звітно-виборна конференція Первинної профспілкової організації студентів Університету, до участі в якій було обрано 200 делегатів, із них зареєстровано – 181 особу.

Зі звітною доповіддю про діяльність Первинної профспілкової організації студентів Львівського національного університету імені Івана Франка (ППОС ЛНУ ім. Івана Франка) за звітній період з 2010 року до 2015 року виступив голова профспілкового комітету студентів Михайло Мураль.

«Перед тим, як зробити наступний важливий крок, ми зазвичай оглядаємося назад, на вже пройдений шлях, прагнучи його осмислити, віднайти найприкметніші віхи і, з висоти нового досвіду, не помиляючись рухатись далі, до поставленої мети», – розпочав свій виступ Михайло Мураль.                .

Михайло Іванович підвів підсумки діяльності організації за останні п’ять років щодо реалізації статутних завдань, збереження та забезпечення навчальних, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки, окресливши ті завдання, які стосуються зміцнення єдності студентського профспілкового руху.

«За п’ять років діяльності профкому студентів відбулося багато малих і великих подій як у житті кожного з нас, так і в житті нашого Університету в цілому. Досягнуто немалих результатів, та чи не найголовнішим із них є створення власного обличчя профкому студентів – як виразника інтересів студентів, з яким рахуються, на позицію якого зважають», – відзначив голова профкому студентів, додавши: «Відрадно, що, незважаючи ні на що, Первинній профспілковій організації студентів Львівського національного університету імені Івана Франка, вдалося не лише зберегти свої структури, а й згуртувати навколо себе профспілкових активістів, які по-справжньому, щиро і самовіддано вболівають за свої студентські колективи».

У звіті Михайла Мураля йшлося про чисельне зростання членів профкому студентів, яких на сьогодні є близько 10 тисяч, що на 1775 осіб більше, ніж пять років тому. Голова ППОС детально проаналізував фінансову діяльність організації, зосередивши увагу на соціальних виплатах й сумі коштів, виділеній на оздоровлення студентів.

Михайло Мураль розповів про активну й успішну співпрацю ППОС з адміністрацією Університету та дирекцією Студентського містечка, про напрацьовані механізми спільного прийняття рішень.

Ще одним напрямом діяльності профкому студентів є організаційна робота. «За цей час ми провели безліч акцій, заходів, організували чимало конкурсів. Зупинюся тільки на найбільш яскравих із них. Більше року тому, коли ми всі спільно творили нову сторінку в новітній історії України, профком студентів став фактично штаб-квартирою студентських протестних рухів у Львові», – зазначив Михайло Мураль і поділився спогадами про участь студентів Університету спочатку – в Революції Гідності, а згодом – на Майдані у Львові й Києві.

Завершуючи свою звітну доповідь, голова ППОС подякував головам профбюро факультетів і коледжів за співпрацю, без яких організація не досягла б таких високих результатів, вкотре підтверджуючи тезу про те, що лише консолідовано, лише завдяки активності, ініціативності, небайдужій громадянській позиції і спільним зусиллям можна змінити простір, у якому ми живемо.

В обговоренні звіту Михайла Мураля взяли участь його колеги: директор Студентського містечка Роман Березюк, колишній інструктор з організаційної роботи у ППОС Сергій Жовнерук, провідний спеціаліст Студентського відділу, екс-голова Студентського уряду Роман Яцикович, Студентський мер Львова Євген Филипець, секретар голови ППОС Оксана Данилів.

Після обговорення делегати схвалили звіт голови ППОС.

Від імені Львівської обласної організаці профспілки працівників освіти і науки України звернулася до учасників конференції Марія Яцейко. Марія Григорівна подякувала академічній спільноті Університету за тверду державницьку позицію, якої завжди дотримувався Львівський національний університет імені Івана Франка. «У Вашому Університеті – одна з найбільших профспілкових організацій в області. Ви є тим передовим профспілковим активом, на який рівняються інші ВНЗ Львівщини. І в цьому значно мірою – заслуга голови ППОС Михайла Мураля, який очолював Асоціацію правозахисних організаторів студентів, входив до складу президії обласної профспілки та гідно представляв область і Університет на всеукраїнському рівні».

Голова Львівської обласної організаці профспілки працівників освіти і науки України нагородила студентських профспілкових лідерів Університету грамотами, відзначивши активність молодих людей у підтримці профспілкового руху.

Звіт про роботу ревізійної комісії ППОС за період 2010-2015 рр. представив член ревізійної комісії Тарас Прокопишин. Він, зокрема, зазначив, що за даними останніх 5 ревізій порушень фінансової дисципліни у роботі студентської профспілки жодного разу не було виявлено.

Зі словами вдячності за створення неповторної атмосфери взаємоповаги, що панує в Первинній профспілковій організації студентів, за віддану роботу на засадах толерантності й порозуміння звернувся до Михайла Мураля Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович наголосив на тому, що в Університеті має панувати комфортний морально-психологічний клімат між викладачами і студентами, між представниками структурних підрозділів і громадських об’єднань, що допоможе спільно вирішувати проблеми й оперативно реагувати на виклики часу.

У рамках XXXV звітно-виборної конференції Первинної профспілкової організації студентів відбулися вибори голови профкому студентів.

В обговоренні рекомендованої кандидатури на посаду очільника студентської профспілки Андрія Білинського взяли участь голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар, голова Студентського уряду Ярослав Ткач, екс-голова геологічного факультету Оксана Данилів, а також голови профбюро: юридичного факультету – Олег Корнат, історичного факультету – Соломія Гарасимів, факультету прикладної математики та інформатики Андріан Кобевко.

За результатами відкритого голосування («за» – 168, «проти» – 0, «утримались» – 1) делегати конференції обрали нового голову профспілкової організації студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. Ним став аспірант механіко-математичного факультету І року навчання Андрій Білинський.

Відповідно до процедури обрання Андрій Білинський запропонував делегувати право обрання заступника (заступників) членам комітету ППОС, представив учасникам конференції персональний склад членів комітету ППОС, який делегати підтримали й затвердили.

Під час роботи конференції учасники засідання делегували до складу ради Львівської обласної організаці профспілки працівників освіти і науки України представників ППОС ЛНУ ім. Івана Франка, а також обрали делегатів на обласну конференцію Львівської обласної організаці профспілки працівників освіти і науки України.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото