«Гран-прі» для «Черемошу» – оркестр ансамблю здобув високу нагороду  Міжнародного фестивалю

Оркестр Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського національного університету імені Івана Франка взяв участь у X дистанційному Міжнародному багатожанровому фестивалі – конкурсі «Самоцвіти – Країна безмежних можливостей», який відбувся з 20 по 25 січня 2022 року у Львові. Оркестр університетського колективу своєю майстерністю вразив журі конкурсу і здобув найвищу відзнаку – «Гран-прі» у номінації «Інструментальні ансамблі/оркестри» у віковій групі «Дорослі».

«Цікаво й незвично було брати участь у конкурсі дистанційно. У нас було готове відзняте відео із виступом колективу, і я вирішила спробувати наші сили у конкурсі «Самоцвіти – країна безмежних можливостей»: відправила відеоматеріал на розгляд журі. Оскільки учасників було багато, конкурс багатожанровий, до того ж участь брали різні вікові групи, то приблизно за тиждень ми отримали результат – відзнаку «Гран-прі» у номінації «Інструментальні ансамблі/оркестри» серед дорослих. Це стало приємним новорічним сюрпризом для учасників колективу. Нам передали диплом про участь у фестивалі, кубок і цікавий подарунок для колективу», – поділилася враженнями від участі у конкурсі керівниця оркестру Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського університету Оксана Ступак.

Загалом у конкурсі, який цьогоріч відбувався у дистанційному форматі, взяли участь понад 90 колективів не лише із України, а й з Польщі та Білорусі. Його організатором вже традиційно є ГО «Арт-центр «Антре»».

Захід щоразу відбувається з метою підтримки таланту, задля натхнення і прагнення творити і працювати. Це багатожанровий фестиваль, до участі в якому організатори запрошують українські та зарубіжні дитячі, юнацькі та дорослі творчі колективи від 8 осіб.

Окрім того, фестиваль сприяє культурній співпраці – учасники мають унікальну можливість обмінятися творчим досвідом та здобутками, вкотре повірити у себе і свої можливості.

До слова, Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» заснований у 1963 році і має цікаву багатолітню історію. У складі колективу – студенти Львівського національного університету імені Івана Франка: більше 40 учасників хорової групи та 30 танцювальної. Душею колективу є його оркестр, у якому беруть участь 10 музикантів.

Ансамбль «Черемош» запалює серця слухачів своєю непересічною енергетикою і талантом  не лише в Україні, але й за кордоном. Колектив є учасником багатьох міжнародних фестивалів, виступає у містах Польщі, Словаччини, Болгарії, Хорватії,Франції, Білорусі, Австрії, Північної Македонії, Іспанії, Литви, Молдови, Румунії, Греції, Канади, США та Німеччини.