Громадське обговорення проекту змін до Конституції в частині правосуддя

Протягом вересня-жовтня 2015 року на базі провідних українських університетів у 8 містах України відбуваються круглі столи, семінари й інші заходи, у рамках яких проходять обговорення напрацювань Конституційної комісії.

За підтримки проекту USAID «Справедливе правосуддя» у співпраці з Конституційною комісією та Робочою групою з питань правосуддя та суміжних правових інститутів 12 жовтня 2015 року в Дзеркальній залі ЛНУ ім. Івана Франка відбулось громадське обговорення проекту змін до Конституції в частині правосуддя, затвердженого Конституційною комісією.

Протягом чотирьох місяців проект напрацьовувався в експертному середовищі. Тепер, після його затвердження Конституційною комісією, він буде представлений широкій громадськості. Конституційна комісія запрошує до дискусії представників юридичної спільноти, громадських активістів і всіх небайдужих громадян для спільного доопрацювання цього найважливішого для країни проекту, який на найвищому, конституційному рівні закладе фундамент для якісно нових принципів функціонування судової системи та максимально ефективного очищення суддівського корпусу.

Із презентацією тексту змін до Конституції України в частині правосуддя виступив член Вищої ради юстиції, Конституційної комісії та Ради з питань судової реформи при Президентові України, доктор юридичних наук, професор Андрій Бойко.

За словами Андрія Михайловича, напрацьовані Робочою групою зміни передбачають зміну порядку формування та розширення повноважень Вищої ради юстиції для забезпечення незалежності суддівського корпусу від політичного впливу, призначення суддів виключно за результатами конкурсу, підвищення вимог щодо віку та професійного стажу кандидата на посаду судді, інші норми щодо посилення незалежності суддів судів загальної юрисдикції та Конституційного суду з одночасним спрощенням процедури притягнення судді до відповідальності (через запровадження інституту функціонального імунітету) у разі вчинення ним правопорушення.

У громадських обговореннях взяли участь: суддя Львівського окружного адміністративного суду, доктор юридичних наук, професор, член Конституційної комісії Володимир Кравчук; заступник керівника проекту USAID «Справедливе правосуддя» Наталія Петрова; науковці, представники суддівського корпусу, адвокати, представники інститутів громадянського суспільства та студенти.

Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко запропонував провести громадське обговорення проекту змін до Конституції в частині судової реформи, після чого направити його на розгляд Венеціанської комісії.

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото