Гуртожитки Університету отримали нову побутову техніку

17 червня 2022 року розпочався спільний проєкт Львівської обласної військової адміністрації, World Vision International та Громадської організації «Громадська ініціатива Допоможемо Разом», спрямований на підтримку забезпечення побутовою технікою місць масового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Першим етапом реалізації проєкту стало Студентське містечко Львівського національного університету імені Івана Франка, яке від початку  повномасштабної війни росії проти України дало  прихисток декільком тисячам українців, змушеним покинути свої домівки через військові дії. Відтак, сьогодні побутову техніку передали у розпорядження Студентського містечка Львівського університету.

Очільник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький під час передачі техніки висловив вдячність Львівському університету за численні волонтерські ініціативи, допомогу внутрішньо переміщеним особам та активну працю всього колективу Університету, незважаючи на складну ситуацію в Україні.

«Висловлюю подяку Львівському університету, який із перших днів війни прийшов на допомогу. Через російське вторгнення студенти Львівського університету втратили можливість й умови для навчання, але під час війни усі ви згуртувалися у єдину спільноту, яка надає реальну допомогу. Сьогодні ми передаємо першу партію побутової техніки саме внутрішньо переміщеним особам, яких поселили в гуртожитки Львівського університету. Це дасть змогу людям знову відчути домашній затишок», – підкреслив Максим Козицький.

Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник подякував за оновлення матеріально-технічної бази студентських гуртожитків і наголосив, що Львівський університет і надалі докладатиме усіх зусиль для наближення перемоги України та динамічного розвитку Української Держави.

«Я віддаю належне нашим студентам-активістам, які повернулися обличчям і серцем до проблем усіх, хто змушений був покинути свої домівки. Саме наші студенти спільно із працівниками створили на базі гуртожитків  волонтерський центр, аби допомагати усім, хто цього потребує. У співпраці з Львівською обласною військовою адміністрацією упродовж всього часу повномасштабної війни нам вдалось розмістити на базі гуртожитків близько 4 тисяч осіб. І надзвичайно знаково, що наші студенти, які офіційно зареєстровані в гуртожитках та оплатили за своє проживання, жодного разу не скаржилися на такі вимушені заходи, навпаки – усіляко допомагають переселенцям. Для їхнього комфортного проживання нова побутова техніка є вкрай важливою. Тому дякую усім, хто дослухається до нас і наших потреб та підтримує нашу студентську спільноту», – наголосив Володимир Мельник.

Голова ГО «Допоможемо Разом» Юрій Безкоровайний розповів про деталі реалізації проєкту, зазначивши, що від моменту подачі заявки з переліком необхідних речей до міжнародних партнерів і до отримання фінансування минуло не більше трьох тижнів, що свідчить про важливість консолідації зусиль на міжнародному рівні.  «Загалом на всі заклади плануємо передати 116 холодильників, 100 пральних машин, понад 120 мікрохвильових печей, а ще чайники, блендери, морозильні камери та близько 100 електроплит», – розповів Юрій Безкоровайний.

Загалом матеріально-технічна база гуртожитків Львівського університету поповнилася 30 холодильниками, 5 пральними машинами, 40 електричними чайниками, 40 мікрохвильовими печами, 15 блендерами та 60 електрообігрівачами. Окрім того, найближчим часом також відбудеться поставка 32 електроплит та 16 морозильних камер. Вартість техніки для  ЛНУ ім. Івана Франка становить понад мільйон гривень.

Загальна ж вартість проєкту складає понад 200 тисяч доларів і він спрямований на постачання побутової техніки у 21 заклад на території Львівської області, зокрема гуртожитки закладів вищої освіти, закладів професійно-технічної освіти, ліцеї, лікарні, школи тощо.