Ігоря Дикого нагороджено почесною грамотою Верховної Ради України

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток регіону, активну громадську діяльність, сумлінну працю і високий професіоналізм кандидата біологічних наук, доцента кафедри зоології Ігоря Дикого нагородили почесною грамотою Верховної Ради України. Урочисте нагородження відбулося 16 лютого 2021 року на засіданні Львівської обласної ради.

Ігор Дикий очолював 24-у Українську антарктичну експедицію. Майже 13 місяців команда полярників проводила наукові дослідження під керівництвом Ігоря Васильовича на станції «Академік Вернадський», яка, до слова, цьогоріч відзначає 25-річчя з часу заснування.

Саме під час 24-ї Української антарктичної експедиції було відкрито найбільшу та найдовшу печеру на архіпелазі, де на глибині 8 метрів знайдено форми життя, зокрема, коловертки-троглобіонти. Серед рекордів Ігоря Дикого – найбільша кількість виходів у море взимку на моторному човні, що дало змогу вперше для регіону Аргентинських островів відібрати проби біопсії китів горбачів та мінке у зимовий період. Упродовж літнього сезону було здійснено найглибший відбір проб зообентосу з глибини 172 м та 280 м в океані. Відловлені там нові види зообентосу (морські їжаки, губки, зірки, молюски та черви) зараз зберігаються у фондах Зоологічного музею Львівського національного університету імені Івана Франка.

Щиро вітаємо Ігоря Дикого з відзнакою його наукової діяльності. Бажаємо міцного здоров’я, невичерпної енергії, наснаги до праці та реалізації усіх подальших наукових ініціатив!