Кафедра перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура факультету іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка стала першою кафедрою у цій галузі в Україні, яка отримала грант від Європейського перекладознавчого товариства (European Society for Translation Studies) для поповнення свого книжкового фонду новітніми виданнями з питань теорії, історії та соціології перекладу, опублікованих у провідних європейських видавництвах (Routledge, John Benjamins та ін.)

Завдяки членству в товаристві доцентки кафедри Ірини Одрехівської, колектив кафедри під керівництвом професорки Оксани Дзери, мав право взяти участь у конкурсі та подати заявку, враховуючи власні запити на відповідні навчально-методичні книжкові ресурси.

Після проходження технічного відбору експертна рада строго оцінювала профіль кафедри, наукові здобутки та публікації членів кафедри за останні 5 років у зарубіжній фаховій періодиці, а також освітні програми з детальним описом курсів, які читають викладачі.

В офіційному листі з присудження гранту особливо закцентували на викладанні членами кафедри низки інноваційних курсів, зокрема йдеться про такі курси як «Жанрові теорії перекладу», «Переклад і комп’ютерні технології», «Переклад і медіакомунікації», «Аудіовізуальний переклад», «Переклад у соціальній сфері» та ін., а також окремо відзначили співпрацю кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики з міжнародними культурними інституціями та реалізацію у 2019 році міжнародної перекладацької майстерні міст-літератури ЮНЕСКО, що відбулася у місті Львові у співпраці з Офісом «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» за фінансової підтримки Львівської міської ради.

Упродовж останніх 10-ти років такий грант отримували кафедри перекладознавства відомих європейських університетів, серед яких – Лісабонський університет (Португалія), Тартуський університет (Естонія), Мессінський університет (Італія), Краківський педагогічний університет (Польща), Католицький університет Петера Пазманя (Угорщина) та ін.

Цей грант відкриє унікальну можливість для студентів та викладачів кафедри працювати із сучасними ресурсами, на їхній основі активно обговорювати новітні тенденції у галузі перекладу, літератури та міжкультурної комунікації, що, безумовно, створить платформу для генерації нових ідей та написання цікавих дослідницьких проєктів.

Щиро вітаємо колектив кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура з вагомим досягненням!