Кафедра польської філології  Львівського університету отримала високу закордонну відзнаку

Нещодавно у місті Катовіце (Республіка Польща) відбулося вручення почесних нагород – йдеться про присвоєння високого титулу «Посол польської мови» (Ambasador Polszczyzny). Серед кількох номінацій була також «Посол польської мови поза межами Польщі» («Ambasador Polszczyzny poza Granicami Kraju»). Цьогоріч цю престижну нагороду вперше за всю історію її існування виборола закордонна інституція – кафедра польської філології Львівського національного університету імені Івана Франка (за розвиток і популяризацію польської мови в Україні), яку представляла на урочистостях у Катовіцах відома мовознавець і полоніст Алла Кравчук. Диплом, що засвідчує нагороду, і відзнака – статуетка – віднині поповнять список вагомих досягнень викладачів польської мови і літератури Львівського університету.

«Ця нагорода дуже почесна, її присвоїв нашій кафедрі Сенат Республіки Польща за поданням найвищого мовознавчого органу в країні – Ради польської мови при Президії Польської Академії Наук, – розповідає завідувач кафедри польської філології Львівського університету Алла Кравчук. – Нагорода, звісно, засвідчує визнання наукових і дидактичних досягнень львівської полоністики, та водночас покладає на нас великий обов’язок – працювати далі не менш натхненно. Проте сама подія була затьмарена смертю буквально у хвилину, коли мала розпочатися церемонія вручення, відомого польського мовознавця, професора, почесного голови Ради польської мови ПАН Валерія Пісарека, тому сценарій дійства було змінено».

Окрім закордонної номінації, чотири інших стосувалися відзначення поляків – видатних майстрів слова. Щоб зорієнтуватися, настільки це престижна нагорода, варто лише згадати, що в попередні роки її присуджували відомим письменникам – Тадеушу Конвіцькому, Тадеушу Ружевичу, Ользі Токарчук, а серед акторів, наприклад, Анні Димній.

Важливо зазначити, що кафедра польської філології Львівського університету має значні наукові та дидактичні здобутки, не лише дбає про розвиток полоністики в Університеті серед студентської молоді, а й має вплив на популяризацію полоністичної науки у всій країні. За останні роки видано чимало університетських підручників, за якими навчаються полоністи в Україні і навіть за її межами. Періодично кафедра організовує конференції, курси, семінари для вчителів-полоністів з різних областей нашої країни.

«Наші студенти – постійні переможці щорічного Загальноукраїнського конкурсу з польської орфографії в Івано-Франківську, а коли вони є учасниками міжнародних шкіл польської мови в Польщі, то також завжди отримують призові місця за написання диктанту, – підсумовує результати важливої події Алла Кравчук. – Крім того, наші випускники і студенти успішно складають іспит на здобуття сертифікату з польської мови на найвищих рівнях – С1, С2. Про добру мовну і наукову підготовку наших студентів свідчать їхні перемоги в найпрестижніших конкурсах, зокрема й наукових

Світлини: Олександра Лавриновича Більше фото