Кафедрі неорганічної хімії – 120 років

26 січня 2015 року на хімічному факультеті відбулося урочисте засідання кафедри неорганічної хімії з нагоди 120-річчя від часу заснування.

Відкрив семінар доктор хімічних наук, професор, член-кореспондент НАН України, проректор із наукової роботи Роман Гладишевський. «120 років тому, у 1895 році, відбулися три знакові для науки події: було засновано кафедру неорганічної хімії, започатковано Нобелівську премію та винайдено у Вюрцбурзькому університеті х-промені», – зазначив Роман Євгенович. «Цей університет Німеччини зараз є одним із головних партнерів Львівського університету як в освітньому процесі, так і в науковій діяльності. Я переконаний, що результати досліджень наших учених найближчим часом здобудуть світове визнання. Однак для цього потрібна добра наукова база, обладнані лабораторії, доступ до сучасних баз даних, а також досвід учителів і креативність молоді. В Університеті є низка наукових шкіл, які проводять дослідження за пріоритетними світовими напрямами науки. Важливо, щоб ці дослідження досягли світового рівня та відповідали світовим критеріям. Тому наш наступний крок – отримати Нобелівську премію», – поділився своїм баченням перспективного розвитку науки у Львівському університеті Роман Євгенович.

У рамках заходу також відзначили молодих учених Університету – науковців кафедри неорганічної хімії, які 2014 року стали лауреатами премії Президента України.

Доцент кафедри неорганічної хімії Олексій Павлюк, науковий співробітник цієї ж кафедри Іван Тарасюк і викладач Природничого коледжу Юрій Сливка тривалий час працювали над синтезом нових речовин, які містять мідь і срібло. Синтезувавши ці речовини, визначили їхню кристалічну будову, встановили окремі фізичні та хімічні властивості й запропонували ці сполуки як основу для матеріалів сучасної техніки – матеріалів, які використовуються в електроніці, а також для медпрепаратів. Таким чином, результати їхніх досліджень стали відкриттям у галузі неорганічної хімії.

Також у рамках засідання учасникам семінару представили презентацію, яка охоплювала основні вектори наукової діяльності кафедри неорганічної хімії, серед яких – міжнародна співпраця, особливості видання збірників, монографій і наукових публікацій, перелік університетів, інститутів та наукових організацій, з якими працює кафедра як в Україні, так і за кордоном.

Важливим здобутком кафедри на сьогодні є доробок у галузі інтерметалічних сполук, що займає 20% світових досягнень у цьому науковому напрямі.

Світлини: Уляни Барановської Більше фото