Кандидат на посаду Ректора ЛНУ ім. Івана Франка професор Ярослав Гарасим зустрівся з трудовим колективом і студентами Університету

12 червня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася зустріч кандидата на посаду Ректора професора Ярослава Гарасима з трудовим колективом та студентами Університету.

Під час зустрічі кандидат представив свою програму, окреслив нове бачення Університету і відповів на запитання присутніх. На початку свого виступу «Франків університет: візія справжніх змін» Ярослав Гарасим привітав присутніх із тим, що 20 червня 2019 року у Львівському університеті відбудуться вибори, участь в яких вперше візьме весь колектив Університету, а отже кожен зможе розділити відповідальність за це кадрове рішення.

Принагідно Ярослав Гарасим звернув увагу на те, що Університет повинен використовувати всі можливості, передбачені Законом України «Про вищу освіту». Згідно із сучасними нормами Закону, змінюється функціональний діапазон Міністерства освіти і науки України, яке втрачає функції державного контролера і набуває функцій регулятора. Це розширює можливості навчальних закладів щодо організації власної діяльності та запровадження змін.

На думку кандидата, Львівський університет повинен стати ініціатором ключових освітніх інновацій в Україні. «Генеруванням ідей у сфері вищої освіти, визначенням траєкторії, якою рухаються заклади вищої освіти України, повинні займатися ті університети, які мають значні напрацювання, відповідні наукові школи, інтелектуально-ресурсний потенціал і бажання. Я думаю, що в новітній історії Львівського університету такі інновації були, і такі інновації варто й надалі апробовувати», – зазначив Ярослав Гарасим.

Кандидат звернув увагу на те, наскільки важливо боротися з інертністю, навчитися правильно формулювати проблеми й шукати ефективні шляхи їхнього вирішення. При цьому необхідно враховувати реальні межі повноважень Ректора Університету і розглядати проблеми у двох площинах: брати до уваги чинні освітньо-нормативні умови і норми законодавства й на основі цього вирішувати, як можливо повпливати на зміни цих умов.

Одна із цілей кандидата – забезпечення престижності науково-педагогічної роботи, а також вирішення проблем оплати праці та соціального захисту працівників. Серед нововведень, які пропонує Ярослав Гарасим, було зазначено можливість укладення індивідуальних контрактів із працівниками Університету на основі об’єктивної експертної оцінки їхньої роботи.

Кандидат наголосив і на важливості розгерметизації управлінського кадрового ядра, що передбачає залучення до керівництва працівників, які демонструють ефективну соціальну активність, а також створення експертних груп і забезпечення органічної зміни поколінь. «Сумніватися у кваліфікації людей, які беруть участь в управлінні Університетом, не доводиться. Проте ми повинні зрозуміти, що, можливо, в орбіту університетського управління варто залучити й інших людей, які захочуть реалізувати свій потенціал», – зазначив Ярослав Гарасим.

Водночас кандидат на посаду Ректора звернув увагу на необхідність розширення можливостей студентів для самореалізації та саморозвитку: «Кожен студент має право самостійно встановлювати індивідуальну траєкторію своєї навчальної програми, вирішувати, які додаткові курси йому необхідні для майбутнього працевлаштування. Ми маємо не тільки видавати дипломи європейського зразка. Я хотів би, щоб ми могли також дати кожному студентові портфоліо, в якому б окреслювалася його позанавчальна діяльність: участь у волонтерських акціях, у творчих колективах», – наголосив проректор.

Насамкінець Ярослав Гарасим коротко окреслив своє бачення майбутнього Львівського університету: «Університет – це спільнота вільна і відповідальна. Тому ми повинні не лише проводити заходи на підтримку Університету, а й звітувати про результати цих заходів. Не кількість проблем, а вміння їх розв’язувати має характеризувати Університет. Він має бути конкурентоздатним і привабливим, демократичним і відкритим в ухваленні рішень, відповідальним за виховання національної еліти».

Після виступу Ярослава Гарасима відбулася дискусія, під час якої кандидат відповідав на запитання представників трудового колективу. Зокрема, обговорили шляхи розвитку інтелектуального потенціалу та інфраструктури, фінансування окремих ініціатив, застосування краудсорсингових технологій для покращення менеджменту науково-освітніх процесів в Університеті тощо.

З програмою кандидата на посаду Ректора Львівського університету Ярослава Гарасима можна ознайомитися на сайті Університету.

Відеозапис зустрічі можна переглянути за посиланням.

 

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото