Хорова капела «Боян» здобула І премію фестивалю-конкурсу «Українська коляда»

Традиційно щороку творчі колективи Львівського національного університету імені Івана Франка беруть участь у різноманітних конкурсах та фестивалях, приурочених до святкування Різдва у Львові.

Початок 2022 року став багатим на визнання шанувальників мистецтва для Заслуженої хорової капели України «Боян» імені Євгена Вахняка – колектив взяв участь у Львівському регіональному фестивалі-конкурсі «Українська коляда» і став лауреатом І премії у номінації «Хор», 4 вікової категорії (20 років+).

Цьогоріч, зважаючи на карантинні обмеження, фестиваль відбувся лише в один тур, який передбачав перегляд записів виконання колядок від колективів-учасників.

«Конкурс мав відбутися у два тури: перший – відбірковий онлайн і другий – наживо у сесійній залі Львівської міської ради. На конкурс «Українська коляда» ми надіслали відео із виконанням лемківської колядки в обробці Юрія Антківа «Повічте, мі, пастушкове». Цей етап наш колектив пройшов успішно. Оскільки другий тур скасували через карантинні обмеження, члени журі повторно переглянули записи робіт-переможців першого туру і на підставі цього прийняли рішення завершити конкурс, визначивши лауреатів. Ми отримали Диплом лауреата І премії у номінації «Хор». Звичайно, хотілося б поколядувати наживо, в історичних залах мерії. Надіємося, що наступного року, якщо матимемо таку можливість, ще раз візьмемо участь у конкурсі й обов’язково виступимо вживу. Утім, навіть участь у фестивалях дистанційно все ж підбадьорює і надихає наш колектив», – поділився враженнями від участі у фестивалі-конкурсі керівник Заслуженої хорової капели України «Боян» імені Євгена Вахняка Василь Чучман.

Фестиваль-конкурс «Українська коляда – 2022» відбувся у номінаціях «Хор», «Ансамбль», «Квартет», «Тріо», «Дует», «Соло». Тематика фестивалю-конкурсу – народні та авторські колядки. Участь у заході беруть лише мешканці міста Львова та області.

До слова, Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка Львівського національного університету імені Івана Франка також цьогоріч колядувала наживо на фестивалі «IV Коляда незабутого краю», який відбувся у храмі Різдва Івана Хрестилеля у м. Винники та вражала слухачів проникливим виконанням колядок під час участі у ХХІІІ Різдвяному фестивалі «Велика коляда», який відбувся у Церкві Пресвятої Євхаристії (Домініканському соборі) у Львові.