Коляда, що лине з серця: творчі колективи Університету зачаровували львів’ян

Традиційно щороку творчі колективи Центру культури та дозвілля Львівського національного університету імені Івана Франка беруть участь у найрізноманітніших заходах, присвячених святкуванню Різдва у Львові та інших куточках України. Цими святами щирим виконанням колядок містян та гостей Львова тішили Народна капела бандуристок «Зоряниця», Народна чоловіча хорова капела «Прометей», Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка, хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош», Народний камерний оркестр та Народний дівочий хор «Ліра».

Так, Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка та Народна чоловіча хорова капела «Прометей» взяли участь у XXIII різдвяному фестивалі «Велика коляда», який відбувся у Храмі Пресвятої Євхаристії у Львові. Цікаво, що колядки лунали також і у новому форматі: заключний гала-концерт фестивалю відбувся в онлайн-форматі на платформі YouTube-каналу Velykakoliadafest.

Упродовж Різдвяних свят 2022 року гучна коляда та гра на бандурі від творчого колективу Львівського університету – Народної капели бандуристок «Зоряниця» – лунала у багатьох церквах Львова, зокрема у храмі Благовіщення Пресвятої Богородиці, храмі святої Анни, гарнізонному храмі Святих Апостолів Петра і Павла.

Варто зазначити, що цьогоріч, з дотриманням усіх карантинних вимог, колективи натхненно вражали своїм талановитим та проникливим виконанням колядок не лише мешканців Львова: вони виступали також і в храмах області, де усі охочі мали змогу поринути у святкову атмосферу Різдва й разом душевно прославляти новонародженого Ісуса.

Народна чоловіча хорова капела «Прометей» та Заслужена хорова капела України «Боян» імені Євгена Вахняка взяли участь у IV фестивалі «Коляда незабутого краю», який відбувся у місті Винники у храмі Різдва Івана Хрестителя.

Також хор Народного ансамблю пісні і танцю «Черемош» завітав з колядою у храм Успіння Пресвятої Богородиці в селі Дроговиж Стрийського району Львівської області. Душевне виконання колядок університетських колективів нікого не залишило байдужим.

Загалом Різдвяне святкування продовжилося до 1 лютого 2022 року, коли у місті Києві Народний камерний оркестр, Народний дівочий хор «Ліра» та Народна капела бандуристок «Зоряниця» взяли участь в VII Міжнародному фестивалі «Студентська коляда – 2022» ім. Любомира Гузара. «Зоряниця» та Камерний оркестр долучилися до свята в онлайн-режимі, а от дівочий хор «Ліра» поділився Різдвяним настроєм із колегами та глядачами під час перебування у столиці. Самі учасники та організатори фестивалю зазначили, що велична коляда у виконанні колективів з різних куточків України стала піснею молитви і прослави, можливістю осягнути і збагнути велику радість людського єднання і любові!

Світлини: з архіву Ценру культури і дозвілля Більше фото