Коли журналістика об’єднує: триває ІІ Всеукраїнська студентська конференція «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи»

26-27 квітня 2018 року факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка проводить ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію студентів та молодих вчених «Професійне становлення журналіста: традиції та нові підходи». Як і минулого року, до Львова завітали гості з різних куточків України; свої тези також подали колеги з Польщі та Росії.

Пленарне засідання відкрили проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку ЛНУ ім. Івана Франка Мар’ян Лозинський та в. о. декана факультету журналістики Андрій Яценко. З вітальним словом до студентів також звернувся завідувач кафедри телебачення і радіомовлення, заслужений професор Львівського університету Василь Лизанчук.

Важливість таких науково-практичних заходів для студентів обґрунтував заступник декана факультету журналістики з навчально-виховної роботи Ярослав Табінський:

«Конференцію молодих вчених факультет журналістики традиційно організовує в квітні або на початку травня, і це є дуже добра нагода для майбутніх журналістів та тих, хто вже працює в цій сфері, спробувати свої сили в дослідженні медіа, аби змінити інформаційний простір на краще. Приємно, що вже другий рік поспіль нашими гостями є студенти з Жешувського університету (Польща). Зі свого боку вони теж запрошують наших студентів до себе, тому така співпраця розширює міжнародні горизонти нашого факультету, дозволяє дослідити проблеми ЗМІ з іншого ракурсу».

На пленарному засіданні, яке відбулося в конференц-залі факультету міжнародних відносин, студенти представили доповіді на теми журналістики в умовах війни, застосування месенджерів у ЗМІ, пропаганди в сучасних медіа тощо. Слово мали як молоді дослідники з Львівського університету, так і польські гості.

В учасників конференція викликала лише позитивні емоції. Так, студентка третього курсу факультету журналістики Ірина Ладика, яка виступала на пленарному засіданні, зазначила, що дуже задоволена своєю участю. Дівчина почула чимало нових думок від своїх колег і поділилася власними ідеями:

«Конференція була для мене дуже цікавою. Я розповідала про флешмоби у соціальних мережах на табуйовані теми. Запам’ятались мені виступи колег на теми пропаганди і тези, які стосуються функцій журналістики в умовах воєнного протистояння. Я думаю, що такі конференції є чудовою можливістю проявити себе, порівняти свої сили з іншими та просто набратися досвіду».

Подальша робота учасників конференції відбувалася у чотирьох секціях відповідно до тематики доповідей. Студенти мали змогу поділитися своїми міркуваннями щодо розвитку сучасної журналістики, проблем журналістського мовлення в українському медіапросторі, висвітлення збройних конфліктів у ЗМІ, масовоінформаційної діяльності журналістів.

Представниця оргкомітету конференції, голова Наукового товариства студентів і молодих учених факультету журналістики Лілія Імбіровська розповіла, що готувалися до заходу довго і наполегливо. Як наслідок, результатами праці задоволені, адже все пройшло на високому рівні:

«Нам надзвичайно приємно, що в цьогорічній конференції взяли участь студенти всіх шести курсів нашого факультету. Також раді приймати гостей із Запоріжжя та польських студентів із Жешува. Загалом у конференції бере участь понад 90 студентів, тож найближчим часом плануємо видати збірник тез усіх доповідей, які ми отримали».

У межах культурної програми для учасників конференції була проведена презентація книги, присвяченої 85-й річниці Голодомору в Україні, «Зернини пам’яті» за редакцією доцентів факультету журналістики Галини та Андрія Яценків. У ній зібрані есе, репортажі, інтерв’ю зі свідками геноциду та інші матеріали студентів факультету журналістики про цю страшну сторінку в історії нашої держави.

«Факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка має дуже хороші традиції в популяризації знань про Голодомор. Хочу відзначити, що наш факультет – чи не єдиний, де читають курс «Голодомор 1932-1933 років в Україні: масмедійний аспект», – сказав у своєму вступному слові в. о. декана факультету журналістики, доцент Андрій Яценко. – Крім того, саме у нас вийшов і перший в Україні профільний посібник для вивчення цього курсу за редакцією професора кафедри української преси Степана Костя».

Додамо, що на другий день конференції учасники матимуть змогу взяти участь у двох майстер-класах, які проводитимуть аспірант факультету журналістики Руслан Бокало («Adobe Photoshop як інструмент у сучасній візуальній журналістиці») та журналістка «24 каналу» і «ZAXID.NET» Вікторія Іваскевич («Польова журналістика. У який бік «копати» і як «відсіяти» зайве?»). А доцент кафедри зарубіжної преси та інформації Ольга Квасниця організує круглий стіл на тему «Вільям Шекспір у сучасному медіадискурсі».

Світлини: Андрія Гірняка Більше фото