Конкурс есеїв «Софі Шолль і жінки у мирному русі Опору»

Асоціація українських германістів, яка діє на базі Львівського національного університету імені Івана Франка, у співпраці з партнерами – Представництвом Фонду Ганса Зайделя в Україні, Офісом Вільної держави Баварія в Україні та лекторатом Німецької служби академічних обмінів у Луцьку – реалізовує  проєкт «Софі Шолль і «Біла троянда»,  приурочений 100-річчю з дня народження відомої німецької активістки, учасниці мирного руху Опору проти нацистської диктатури у часи Другої світової війни Софі Шолль.

Серед заходів, до яких можна долучитися, – конкурс есеїв «Софі Шолль і жінки у мирному русі Опору».

Прагнення до відновлення демократичного суспільства, в якому людська свобода і права людини були б засадничими чинниками функціонування держави, стало справою хоч і короткого, але надзвичайно непересічного життя німкені Софі Шолль. І хоч диктаторська гільйотина позбавила її життя, ті ідеї, якими жила ця юна активістка, актуальні й сьогодні, особливо з огляду на загострення расизму, екстремізму, популізму в сучасній Європі і світі.

Чи існують у наш час такі героїчні постаті, як Софі Шолль? Чи мають в наш час сенс жертовність заради суспільства і держави,  а також боротьба за краще майбутнє? Як можна оцінити з позиції минулого і сьогодення те, що однією з лідерок у боротьбі проти режиму несправедливості була юна жінка? Запрошуємо студентів і аспірантів Університету, які добре володіють німецькою мовою, люблять писати, цікавляться історією і мріють побувати в Німеччині, зголошуватися до участі в конкурсі.

Переможці відвідають меморіал Білої троянди в Мюнхені (однотижнева екскурсія до Мюнхена). Найцікавіші роботи буде опубліковано у щоденнику Асоціації українських германістів на 2022 рік.

Крім того, передбачено також спеціальні стипендії від Баварського університетського центру Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) для навчання в Баварії на зимовий семестр 2021/2022 або літній семестр 2022 (залежно від обмеження подорожей, пов’язаних із пандемією Covid-19 в Баварії та Україні).

З деталями конкурсу можна ознайомитися за посиланням: