Львівський університет відвідав Посол Королівства Норвегії в Україні  Уле Т. Хорпестад

31 жовтня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні  Уле Т. Хорпестад. Під час перебування в Університеті Посол Норвегії зустрівся з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, а також студентами та викладачами факультету міжнародних відносин.

Зокрема, Володимир Мельник та Уле Т. Хорпестад обговорили перспективи поглиблення співпраці між Львівським університетом та освітніми й науковими установами Норвегії, участь у спільних міжнародних проектах та пріоритети популяризації норвезької культури в Україні та української у Норвегії.

Під час зустрічі зі студентами факультету міжнародних відносин Уле Т. Хорпестад  акцентував увагу на  важливих  аспектах двосторонніх відносин України та Норвегії. Також дипломат розповів про основні віхи історії Норвегії,  структуру та функції, які здійснює Посольство Норвегії в Україні, інвестиції  Норвегії  в  Україну (особливо в секторі  енергетики) тощо. Порушуючи питання безпекового середовища, анексованого Криму та війни на Сході України, Уле Т. Хорпестад запевнив, що Норвегія буде підтримувати  санкції  проти Росії, доки поведінка офіційної Москви не зміниться.

Окрім того, Посол наголосив на важливості демократичних перетворень в  Україні і готовності Норвегії допомагати нашій державі на цьому шляху.