Львівський університет – координатор проєкту ЄС ЕРАЗМУС+  KA2 «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання»

11 грудня 2020 року підписано Грантову угоду між Виконавчим  Агентством з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури (ЕАСЕА) Європейської комісії та Львівським національним університетом імені Івана Франка, як координатором проєкту-переможця конкурсу проєктів програми ЄС ЕРАЗМУС+ напряму «Розвиток потенціалу вищої освіти (CBHE)» KA2 «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» (UTTERLY).

Метою проєкту є сприяння модернізації системи вищої освіти в Україні, запровадження університетських центрів підвищення кваліфікації для просування європейських освітніх інновацій шляхом професійної сертифікації викладачів університетів.

Основні завдання проєкту:

1. Модернізувати систему професійного розвитку та сертифікації викладачів університетів в Україні, шляхом створення 9 незалежних Центрів досконалості викладання (ЦДВ) з подальшим об’єднанням їх у мережу, що дозволить підвищити рівень якості викладання в університетах.
  2. Запровадити програми професійної сертифікації викладачів університетів на основі найкращих європейських практик та освітніх інновацій для забезпечення досконалості викладання.
  3. Розробити та пілотувати нову програму досконалості викладання, включаючи описи навчальних курсів та MOOC, що передбачає потреби академічного середовища в Україні та приведе до підвищення якості атестації викладачів Університету.

Угодою передбачено, що Львівський університет є грантоотримувачем проєкту, а основна діяльність за проєктом розпочнеться 15 січня 2021 року. Також в угоді прописані основні умови виконання робіт в рамках проєкту, опис партнерства, бюджет та аспекти фінансування проєкту, технічні деталі ведення проєкту.

Попри те, що початок проєкту заплановано на січень 2021 року, розвиток цього напрямку у Львівському університеті відбувається вже упродовж тривалого часу. Зокрема, зараз у Львівському університеті виконується проєкт «LEARNOPOLIS», що спрямований на активніше впровадження та ефективне використання цифрових технологій та інструментів в навчальному процесі та «Програма вдосконалення викладання у вищій освіті», що реалізовується Інститутом вищої освіти НАПН України у партнерстві з Британською Радою в Україні, за участі британської агенції «Advance HE» та за підтримки Міністерства освіти і науки України й Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, де Львівський університет є одним із учасників.

У цьому ж контексті варто згадати про запровадження курсу «Вдосконалення викладацької майстерності», що розпочався у вересні 2020 року та має на меті вдосконалення викладацької майстерності шляхом впровадження методів активного навчання, розвитку навичок змішаного навчання і використання інформаційних технологій.

Детальнішу інформацію про проєкт «UTTERLY» можна знайти за посиланням.