Літературно-музичний вечір «Уклін тобі, Тарасе»

11 березня 2015 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся літературно-музичний вечір «Уклін тобі, Тарасе», у якому взяли участь студенти-хіміки І-ІІІ курсів.

Розпочався захід із перегляду ролика «Невідоме про Шевченка», у якому разом із фотографіями поета, місць, де він жив і бував, та його художніх робіт були зазначені й маловідомі факти про нього. Наприклад, мало хто знає, що найбільша кількість пам’ятників Тарасові Шевченкуна Прикарпаттіаж 201 монумент.

Для того, аби імпровізована сцена була максимально наближена до інтер’єру старовинної сільської хати, молоді актори-хіміки продумали антураж, костюми й інші деталі. Застосували також свої знання з хімії, використавши реактиви для більш експресивного прочитання Шевченкової поезії.

Під час заходу студенти співали й читали поезію Поета. Зокрема, молоді люди креативно підійшли до інсценізації уривка з вірша Тараса Шевченка «Катерина», з акторською майстерністю зігравши засмучених батька й матір, які відправляють свою доньку з маленькою дитиною «в Москву свекруху шукати..», і саму Катерину, яка з горя не знає, як їй далі жити на білому світі.

«Сьогодні проводимо літературно-музичний вечір пам’яті Генія України – Тараса Григоровича Шевченка. Захід приурочений 201-ій річниці від його народження. Студенти хімічного факультету вирішили застосувати нестандартний підхід до своїх постановок: Шевченко в їхньому виконанні постає передусімне як людина. Ми описали його зовнішність, вдачу, характер, релігійні переконання, таланти. Між цим читали його поезію й інсценізували деякі з його віршів», ‒ розповіла про задум літературно-музичного вечора голова профбюро студентів хімічного факультету Оксана Касараба.

«Ми провели чудовий літературно-музичний вечір завдяки нашим ініціативним і талановитим студентам. Я переконаний, що Шевченка потрібно завжди згадувати, а його «Кобзар» має бути настільною книгою кожного свідомого українця», ‒ зазначив декан хімічного факультету Ярослав Каличак.

Світлини: Ірини Кузьми Більше фото