ЛНУ ім. Івана Франка та Автономний університет в м. Енкарнасьйон (Парагвай) започатковують академічну співпрацю

30 листопада 2018 року Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник і ректор Автономного університету в м. Енкарнасьйон (Парагвай), професор Надія Черанюк підписали угоду про співпрацю між навчальними закладами. Основна мета угоди – налагодження наукової, педагогічної та культурної взаємодії між університетами, а також реалізація конкретних ініціатив, спрямованих на розвиток україністики у Парагваї.

Згідно із документом, обидва університети будуть регулярно обмінюватися документацією, книгами, та публікаціями, які виходять друком у Львові та Енкарнасьйоні. Також угода передбачає можливість спільної організації конференцій та семінарів за участі інших університетів та наукових інституцій. Важливим аспектом співпраці повинна стати і реалізація спільних науково-дослідних та навчальних програм. Окрім того, угода відкриває перспективи для подальшого упровадження практики академічних обмінів викладачами, науковцями і студентами.

Під час зустрічі з Ректором Володимиром Мельником очільниця Автономного університету в м. Енкарнасьйон Надія Черанюк, яка походить з родини українських емігрантів, особливу увагу закцентувала на важливості збереження у Парагваї українських національних традицій та мови.

«Завдяки співпраці з Львівським університетом ми намагатимемось створити у Парагваї належні умови для збереження і розвитку української мови і культури. Дуже багато парагвайців мають українське коріння і вони прагнуть більше знати про традиційну культуру України – вишиванку, писанкарство, музику, танці та інше. Вірю, що разом ми зможемо донести інформацію про ці традиції, а також про історію і сучасне життя України», – зазначила  Надія Черанюк.

Володимир Мельник наголосив, що Львівський університет завжди відкритий для співпраці з науковими та освітніми інституціями, які популяризують українську мову та культуру. Відтак Ректор зазначив, що представники Університету можуть долучатися до розвитку україністики у Парагваї, надаючи усю необхідну інформаційну і методичну підтримку. Окрім того, працівники і студенти Автономного університету в м. Енкарнасьйон в рамках угоди про співпрацю зможуть брати участь у літній школі з вивчення української мови та пізнання культури, яка щорічно працює в Університеті, а також проходити наукові стажування на базі ЛНУ ім. Івана Франка.

«Ми зацікавлені у розвитку україністики й у підтримці української громади за межами нашої країни. Тому надаватимемо усю необхідну допомогу заради того, аби парагвайці українського походження та усі охочі могли вивчати українську мову та історію, пізнавати нашу культуру. Також представники Львівського університету готові докладати зусиль задля того, аби мешканці Парагваю знали про сучасне життя України. Для усіх нас, українців, це дуже важливо», – зазначив Володимир Мельник.

Надія Черанюк запевнила, що у Парагваї є дуже багато охочих пізнавати українську культуру і виявила неабиякий інтерес до перспектив навчання молоді з Парагваю у Львівському університеті.

Зазначимо, що Енкарнасьйон – одне з найбільших міст Парагваю. У середині 1990-х років у місті і в його околицях проживали до 8000 українців. В Енкарнасьйоні розташований Український громадський центр, православні та греко-католицькі церкви. Наприкінці 1930-х років Просвіта організовувала читальні зали, бібліотеки української літератури та громадські центри. В місті також споруджений пам’ятник Тарасові Шевченку і меморіальний знак пам’яті жертв Голодомору в Україні.

Автономний університет м. Енкарнасьйон заснований у 1999 році і зараз складається з чотирьох ключових освітніх підрозділів: факультету ділових наук, факультету юридичних, гуманітарних та соціальних наук, факультету мистецтв і технологій та Інституту Дівіна Есперанса.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото