Зустріч Віталія Ломаковича (член Ради НБУ у 2014-2015 рр.) зі студентами Львівського університету

«Банківська система – організм, який працює на економіку і, насамперед, для економіки» – такою була основна теза зустрічі члена Ради НБУ Віталія Ломаковича (у 2014-2015 рр.) зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка, яка відбулася на факультеті управління фінансами та бізнесу 16 жовтня 2018 року.

Віталій Ломакович – випускник Львівського університету, засновник експертно-аналітичного центру «ОПТІМА» та Всеукраїнського благодійного фонду «Мрії збуваються», член Ради Національного банку України (2014-2015 рр.) та співавтор монографії «Системна криза банківського сектору в Україні і стратегія її подолання» (2017 р.).

Під час зустрічі зі студентами Віталій Ломакович розповів про анатомію банківської кризи 2014-2018 рр. та нові тенденції у монетарній політиці світу. Серед іншого, учасники зустрічі з перших уст дізналися про перспективи розвитку банківського бізнесу, напрями монетарного регулювання в Україні, роботу експертно-аналітичного центру «ОПТІМА» та зміни в економіці держави.

У своїй доповіді спікер проаналізував показники динаміки обмінного курсу у 2014-2018 рр., рівня монетизації та відношення кредитів до ВВП у 1996-2017 рр., а також обсяги розміщення та ставки за депозитними сертифікатами НБУ у 2008-2018 рр. Основний акцент було зроблено на недосягненні Національним банком інфляційних цілей (таргетів) з прогнозом на 2019 рік, а також питанню ролі банківської системи як інституту ефективного перерозподілу капіталу та зв’язку класичних мікроекономічних теорій з сучасною економічною реальністю.

Особливу увагу учасники зустрічі приділили обговоренню тез Лорда Адаіра Тернера (Голова Комітету з питань сектору фінансових послуг Великобританії (UK Financial Services Authority) 2008 – 2013 рр., один з архітекторів виходу Великобританії із глобальної фінансової кризи) щодо фундаментальних причин глобальної фінансової кризи, головною з яких є те, що банківська система перестала виконувати свою фундаментальну функцію: ефективно перерозподіляти фінансові потоки в економіці через кредитування ефективних інвестиційних проектів і розвиток виробництва у реальному секторі економіки.

В другій частині заходу цікавою була дискусія між студентами, викладачами та гостями щодо найбільш актуальних проблем розвитку банківської системи України. Учасники домовились про організацію таких систематичних зустрічей у форматі діалогу зі студентами на факультеті, що дозволить мотивувати студентів до нових знань та підсилити освітній процес практичною складовою.

Більше фото