Львівський університет має намір започаткувати співпрацю з однією з найбільших недержавних освітніх ІТ-інституцій центральної частини Польщі

Представники Вищої Школи Інформатики та Вмінь (м. Лодзь, Республіка Польща) 23 травня 2016 року з офіційним візитом відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка.

Під час зустрічі проректора з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталія Кухарського з генеральним директором Вищої Школи Інформатики та Вмінь Пшемиславом Ковальські йшлося про налагодження академічної співпраці між вишами.

У зустрічі також взяли участь декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк, керівник міжнародного відділу ЛНУ ім. Івана Франка Любов Чапляк та уповноважений Ректора з питань міжнародної співпраці Вищої Школи Інформатики та Вмінь Віталій Колоярцев.

Проректор Віталій Кухарський розповів про досвід співпраці ЛНУ ім. Івана Франка з університетами Польщі, Німеччини та Італії, зокрема в рамках програми Еразмус+, та про успішні практики міжнародних академічних обмінів студентами і викладачами.

Як зазначив Пшемислав Ковальські, Вища Школа Інформатики та Вмінь є потужним центром для здобуття професійних навичок у сфері інформатики. Зараз у навчальному закладі здобувають освіту близько двохсот українських студентів, які, як і їхні польські колеги, наголошують на перспективності співпраці з Львівським університетом.

Серед основних напрямів співробітництва, на яких, на думку польських колег, варто зосередити увагу, – академічні обміни та відкриття спільних навчальних програм. За словами Пшемислава Ковальські, така традиція могла б стати корисною як для українських, так і для польських колег, оскільки обидва університети є авторитетними вищими навчальними закладами у сфері підготовки ІТ-спеціалістів.

Відтак, у ході перемовин сторони досягли домовленостей щодо напрацювання конкретних кроків задля налагодження дієвого українсько-польського академічного співробітництва.