Львівський університет відвідав президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр

30 травня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав президент Федеративної Республіки Німеччина Франк-Вальтер Штайнмайєр. У рамках візиту президент зустрівся з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником, відвідав Музей історії Університету і поспілкувався зі студентами факультету іноземних мов. Саме зустріч з молодими германістами і перекладачами стала центральною подією візиту німецького високопосадовця.

Бажання президента Німеччини відвідати Львівський університет було невипадковим, адже традиції викладання німецької мови, перекладу та співпраця з німецькомовними країнами тут одні з найдавніших в Україні, про що, зокрема, у своєму вітальному слові наголосив Ректор Володимир Мельник. Зрештою, у цьому Франк-Вальтер Штайнмайєр мав змогу переконатися під час зустрічі зі студентами кафедри міжкультурної комунікації та перекладу і кафедри німецької філології. Розмова була цікавою, насиченою і продуктивною, адже темою для обговорення стали не лише навчання студентів, їхні професійні плани і німецько-українська культурна співпраця (нагадаємо, що цьогоріч Німеччина та Україна святкують німецько-український рік мов, приурочений до 25-річного ювілею встановлення дипломатичних відносин між обома країнами), але й теми політичні – війна на Сході України, зростання впливу націоналістичних і радикальних партій у Західній Європі, бачення студентами політичного майбутнього нашої країни.

Загалом візит Федерального президента Німеччини до Львівського національного університету імені Івана Франка ще раз засвідчив важливість подальшої розбудови німецько-українських дипломатичних, економічних та культурних відносин, ґрунтованих на принципах взаємовигоди для обох країн. Маючи такого надійного та сильного партнера, як Німеччина, Україна зможе інтенсифікувати процес реформування і євроінтеграції, забезпечити собі гідне майбутнє, економічний достаток та політичну стабільність. Активна суспільно-політична позиція студентів Львівського університету, яку вони продемонстрували під час зустрічі, та їхній високий інтелектуальний рівень дають усі підстави для такого оптимізму та впевненості.

На завершення зустрічі Федеральний президент Німеччини побажав студентам і працівникам Університету успіху й процвітання. Також Франк-Вальтер Штайнмайєр зазначив, що перебування у Львівському університеті для нього є великою честю, адже саме Університет «став точкою позитивних змін у Східній Європі».

Ректор Університету подякував гостю за візит і висловив сподівання на подальшу плідну німецько-українську співпрацю. За словами Володимира Мельника, для України Німеччина є стратегічним партнером, а підтримка нашої держави зі сторони ФРН – важлива для всієї Європи.