Львівський фізико-математичний ліцей при Львівському університеті відзначив 30-літній ювілей

Нещодавно, 8 грудня 2021 року, відбулася велика подія – 30-річчя від часу заснування Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Історія цього навчального закладу починається ще у 1991, з першим роком незалежності України. Тоді ініціаторами заснування виступили Західний науковий центр НАН України і Львівський національний університет імені Івана Франка. Метою створення ліцею було дати можливість обдарованим дітям розвивати свої здібності до точних наук. Із цим завданням заклад справляється чудово, адже ліцеїсти щороку є переможцями всеукраїнських та міжнародних олімпіад, отримують найвищі бали на ЗНО (у 2020 році 200 балів отримали 25 ліцеїстів, у 2021 – 26), стають призерами Всеукраїнського конкурсу науково-дослідних робіт учнів-членів Львівської обласної Малої академії наук.

Такими результатами Ліцей завдячує досвідченим, мудрим та відданим улюбленій справі педагогам, адже у Львівському фізико-математичному ліцеї працює один Народний вчитель України, більше десяти заслужених вчителів України, кандидати наук, спеціалісти вищої категорії, а також вчителі-методисти та старші вчителі на чолі з директором закладу – Заслуженим вчителем України Мар’яном Добосевичем.

До святкування ювілею Ліцею долучилися представники Університету: перший проректор Андрій Гукалюк, проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, декан факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк, декан фізичного факультету Ярослав Чорнодольський, декан хімічного факультету Григорій Дмитрів і декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала.

Від імені Ректора ЛНУ ім. Івана Франка, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника та академічної спільноти Університету вітальне слово виголосив перший проректор Андрій Гукалюк. Зокрема, Андрій Федорович зазначив, що Університет щиро вдячний Львівському фізико-математичному ліцею за високий рівень підготовки їхніх випускників, адже щороку на природничі спеціальності до ЛНУ ім. Івана Франка вступають десятки ліцеїстів, які згодом демонструють чудові результати на студентських олімпіадах і конкурсах всеукраїнського та міжнародного рівнів. Після цих слів перший проректор вручив подяки Ректора ЛНУ ім. Івана Франка першому директору Хобзею Павлові Кузьмовичу, діючому директору Добосевичу Мар’яну Станіславовичу та вчителям Ліцею.

До привітання також долучився проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський, який у своїй промові сказав, що ліцеїсти виділяються з-поміж інших учнів своїми високими досягненнями на всеукраїнських та міжнародних інтелектуальних змаганнях, Ліцей задає високу планку не лише закладам середньої освітив Україні та за її межами, але й закладам вищої освіти: випускники ліцею вражають своїм рівнем знань, чим і мотивують ЗВО удосконалюватися. Віталій Михайлович також додав, що сьогодні спільним завданням Університету та органів державної влади усіх рівнів, представників бізнесу та креативних, інтелектуальних індустрій є створити такі умови навчання і працевлаштування для ліцеїстів, які би сприяли їх вибору працювати в Україні й для України.

Щиро вітаємо педагогічний та учнівський колективи Львівського фізико-математичного ліцею при Львівському національному університеті імені Івана Франка з ювілеєм та бажаємо усім міцного здоров’я, сміливих мрій та невичерпної енергії для здобуття нових вершин на прославу навчального закладу, Львова та України.