Львівський університет поглиблює співпрацю з Посольством України в Німеччині

14 червня 2022 року у дистанційному форматі відбулася зустріч Ректора Університету, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника з Надзвичайним і Повноважним Послом України у Німеччині, випускником Львівського університету Андрієм Мельником. До зустрічі також долучилися проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник і директор Інституту післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки Юрій Занько.

Під час бесіди сторони окреслили нові перспективи співпраці між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Посольством України в Німеччині. Йшлося, зокрема, про академічну співпрацю між Львівським університетом та німецькими закладами вищої освіти, а також про поглиблення міжнародного співробітництва у контексті розвитку україністики в Німеччині.

Ректор Володимир Мельник висловив щиру вдячність Надзвичайному і Повноважному Послові за активну і свідому позицію істинного українця, яка в умовах війни є надзвичайно важливою для нашої держави. «Ми пишаємося Вашою поставою сьогодні. Ви справді є тим Послом, який обстоює інтереси України за її межами», – підкреслив Ректор.

Володимир Петрович акцентував на діяльності Львівського університету в умовах воєнного стану. «Університет як державна інституція активно працює в тилу у рамках своїх можливостей. Понад 50 працівників ЛНУ ім. Івана Франка захищають Україну на фронті, студенти активно займаються волонтерством, і всі ми разом намагаємося фінансово підтримати наші Збройні сили», – наголосив Ректор. Водночас Володимир Петрович акцентував на головній місії Університету – освітньо-науковій: «Ми відчуваємо відповідальність перед студентами і перед суспільством. Університет робить усе, щоб молода людина, яка знайшла себе в науці, захистила дисертацію і здійснювала подальші наукові дослідження».

Ректор також додав, що, незважаючи на різні обставини, у тому числі й війну, Університет стрімко розвивається, зазначивши, зокрема, що нещодавно відбулася церемонія підписання Меморандуму, згідно з яким Львівський національний університет імені Івана Франка став асоційованим (стратегічним) партнером Альянсу європейських університетів EC2U.

Водночас, за словами Ректора, є й чимало питань, які через війну потребують зміни підходів. До прикладу, Володимир Петрович розповів про будівництво нового гуртожитку Університету, фінансування якого призупинилося через ганебне російське вторгнення. «Одним із наших завдань є забезпечення студентів місцями для проживання. Сьогодні це питання набуло нового змісту, адже говоримо передусім про потребу у житлі для внутрішньо переміщених студентів, які виявили бажання навчатися у Львівському університеті», – констатував Ректор.

Натомість Надзвичайний і Повноважний Посол Андрій Мельник подякував керівництву Університету за розуміння і підтримку, зазначивши що власне слова вдячності, як й координація зусиль дипломатів і науковців, сьогодні є дуже потрібними і важливими. Посол також поділився, що спогади про навчання в Університеті, завжди його  супроводжують. «Alma Mater – завжди залишається у моєму серці. Я з приємністю згадую, звідки росте коріння, адже саме Львівський університет дав мені квиток у життя», – зазначив Андрій Мельник.

Також Андрій Ярославович акцентував на готовності підтримати освітньо-наукові та соціокультурні ініціативи Львівського університету. Ректор у свою чергу запевнив Посла у всебічній підтримці Посольства з боку Львівського університету і висловив щирі сподівання на подальшу ефективну співпрацю.

За підсумками зустрічі сторони домовилися про поглиблення співпраці між установами у контексті збереження та розвитку україністики в Німеччині, популяризації України та її інтеграції у європейське академічне співтовариство.