Львівський університет продовжує боротьбу проти поширення російської пропаганди в Європі

Від початку повномасштабного вторгнення росії на територію України Львівський університет проводить активну діяльність в академічних середовищах країн Європи та світу для максимальної консолідації світового співтовариства довкола питання засудження російського вторгнення і повного припинення співпраці з освітніми, науковими та культурними осередками країни-агресора.

З цією метою Львівський національний університет імені Івана Франка здійснив детальний аналіз усіх поточних міжнародних зв’язків Університету із закордонними партнерами на предмет їхньої співпраці з освітніми та/або науковими інституціями російської федерації.

У ході аналізу, зокрема встановлено, що у низці університетів-партнерів функціонують так звані «російські центри», безпосередньо засновані або підтримувані фондом «Русский мир» («Russkiy Mir Foundation»). Йдеться про Пловдівський (Болгарія), Клузький (Румунія), Белградський (Сербія) університети, Університет Дебрецена (Угорщина). Аналогічні центри виявлені також в Зальцбурзькому (Австрія), Будапештському (Угорщина), Люблінському (Польща) університетах та в університетах міст Печ (Угорщина), Гронінген (Нідерланди) і Валенсія (Іспанія).

Львівський університет надіслав офіційні звернення у зазначені заклади вищої освіти з повідомленням про неприйнятність функціонування таких центрів з огляду на поширення ними антигуманних проросійських наративів та пропаганди «русского мира».

Станом на сьогодні університет Валенсії вже заявив про повну підтримку України й підтвердив свою позицію закриттям російського центру і припиненням співпраці з російськими фундаціями та університетами. З деякими партнерами переговорний процес триває. Дякуємо зарубіжним колегам, які відгукнулись, за однозначну та безкомпромісну позицію на інформаційному фронті війни. Очікуємо відповідної реакції й від решти наших партнерів.

Разом до перемоги!