Львівський університет розвиває співпрацю з  Університетом Адама Міцкевича

9 листопада 2022 року в Познані (Республіка Польща) відбувся урочистий обмін угодами між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом Адама Міцкевича щодо запровадження програми двох дипломів «Нові медіа та комунікаційні технології». Програма реалізовується на факультеті журналістики Львівського університету і факультеті політичних наук та журналістики Університету Адама Міцкевича.

Нагадаємо, що урочисте онлайн-підписання угоди між ректорами університетів відбулося 8 серпня цього року. Ініціатива створення програми та її реалізація розпочалася в межах проєкту DESTIN, в якому, окрім факультету журналістики Львівського університету, беруть участь 10 кафедр факультетів українських університетів-партнерів, Університет Бат Спа (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії), Університет Адама Міцкевича (Польща), Університет Ліннеуc (Швеція).

Студенти першого набору освітньо-наукової програми «Нові медіа та комунікаційні технології» розпочали своє навчання 1 жовтня 2022 року. Вже у другому семестрі вони продовжать своє навчання у Польщі, в Університеті Адама Міцкевича.

У офіційній церемонії обміну угодами Львівський університет представляв проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Сергій Різник. Він зауважив, що така співпраця між ЛНУ ім. Івана Франка та Університетом Адама Міцкевича є надзвичайно важливою. «У ці непрості часи, коли наша країна боронить свою незалежність, внесок кожного у майбутню перемогу над агресором є вкрай потрібним. Сьогодні ж маємо перемогу на нашому освітньому фронті, яку представляємо перед університетами-партнерами DESTIN, – це програма двох дипломів – проєкт, який розпочався перед війною, тривав впродовж війни і матиме значний вплив на впровадження журналістських стандартів в Україні та Європі і після війни. Дякуємо Збройним силам України за захист, а нашим партнерам, особливо Польському народові – за велику підтримку у цей непростий час», – зазначив Сергій Різник.

Проректор з кадрів та розвитку Університету Адама Міцкевича, професор Тадеуш Валлас висловив захоплення львівською командою, яка провела титанічну працю, адже щоб відкрити таку програму потрібно докласти чимало зусиль. Нагадаємо, що процес напрацювання і реалізації програми «Нові медіа та комунікаційні технології» тривав з 2021 до 2022 року. Всього за рік команда факультету журналістики (заступник декана факультету журналістики, гарант освітньо-наукової програми доцент Андрій Яценко; завідувачка кафедри нових медій доцентка Наталія Габор та координаторка програми з української сторони, доцентка кафедри нових медій Юліана Лавриш) не просто напрацювали спільну освітньо-наукову програму з колегами факультету політичних наук та журналістики Університету Адама Міцкевича, але й змогли реалізувати її у цьогорічному магістерському наборі.

Декан факультету політичних наук та журналістики Університету Адама Міцкевича професор Анджей Стельмах привітав львів’ян та свій колектив з реалізацією проєкту, особливо висловивши подяку координаторові програми з польської сторони, викладачеві факультету політичних наук та журналістики Бартошеві Гордецькому. «У теперішніх умовах така програма для нас є одночасно радістю і викликом. Цього року ми прийматимемо у себе українських студентів. Але маємо надію, що зовсім скоро і наші студенти зможуть приїхати в Україну, у чудове місто Львів», – зауважив Анджей Стельмах.

«Програма двох дипломів між Львівським національним університетом імені Івана Франка та Університетом Адама Міцкевича – це добрий старт для впровадження європейських стандартів в українську журналістську освіту, а також обмін практичним досвідом між двома медіасередовищами», – наголосив Єнн Гадд, керівник проєкту DESTIN, викладач Університету Бат Спа.

Варто також відзначити, що з 7 до 10 листопада 2022 року викладачі факультету журналістики Львівського університету – завідувачка кафедри нових медій доцентка Наталія Габор; доцентка кафедри нових медій Юліана Лавриш та асистентка кафедри теорії і практики журналістики Наталія Войтович взяли участь одразу у двох заходах Університету Адама Міцкевича (Познань, Польща) – дводенному семінарі-тренінгу «Як викладати інклюзивну журналістику?» від Європейської асоціації журналістів-тренерів (EJTA), а також у підсумковому дводенному засіданні проєкту Erasmus+KA2 «Журналістська освіта заради демократії в Україні» (DESTIN), учасником якого команда факультету є від 2018 року.

Крім того, в межах візиту до Університету Адама Міцкевича відбулася зустріч проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці професора Сергія Різника, координаторки академічної мобільності факультету журналістики доцентки Юліани Лавриш з проректором з кадрів та розвитку Університету Адама Міцкевича професором Тадеушем Валласом та деканом факультету політичних наук та журналістики професором Анджеєм Стельмахом щодо обговорення наступних кроків у міжнародній співпраці – як і між факультетами журналістики, так і між університетами загалом.

Більше фото