Львівський університет став академічним партнером Pharo Consortium

Львівський національний університет імені Івана Франка став академічним партнером Pharo Consortium. Співпраця між Університетом  і Pharo Consortium реалізовуватиметься на базі факультету прикладної математики та інформатики.

Мета Pharo Consortium – допомагати компаніям та установам підтримувати сталий розвиток й успішне майбутнє Pharo. Pharo  – це динамічно типізована об’єктно-орієнтована мова та сучасне повнофункціональне середовище програмування з відкритим кодом, натхненником яких став Smalltalk.

Упродовж багатьох років на кафедрі програмування викладають навчальні курси, присвячені Smalltalk, перекладають українською навчальну літературу, використовують Pharo для наукових досліджень і виконання бакалаврських та магістерських робіт. Декілька разів з відкритими лекціями щодо ООП факультет прикладної математики та інформатики відвідував доктор Стефан Дюкас (Stéphane Ducasse) – один з творців Pharo, керівник дослідницької групи RMoD Національного інституту досліджень в інформатиці та автоматиці (Inria) міста Ліль, Франція.

Партнерство з консорціумом для Львівського університету є безоплатним. Консорціум розміщує на своїй інтернет-сторінці логотип ЛНУ ім. Івана Франка, а сам Університет отримує технічну підтримку безпосередньо від розробників Pharo. Також Львівському університету відкривається доступ до розроблених навчальних курсів і методичних матеріалів, а представники Університету матимуть змогу долучатися до розробки бібліотек для Pharo та до написання книжок про Pharo.

Окремі особи можуть підтримувати Pharo через Pharo Association: http://association.pharo.org/