Львівський університет та компанія Nortal налагоджують співпрацю у сфері кібербезпеки

8 грудня 2022 року представники компанії Nortal, що займається стратегічним консалтингом та впровадженням технологій, зустрілися із першим проректором Львівського національного університету імені Івана Франка Андрієм Гукалюком для налагодження співпраці сторін у сфері кібербезпеки. У зустрічі також взяли участь в.о. декана факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк та в.о. завідувача кафедри кібербезпеки Петро Венгерський.

Цього року Львівський університет одержав від компанії Nortal можливість скористатися продуктом «Individual Learning Platform – Enterprise License», який передбачає доступ до платформи навчання з кібербезпеки, що складає 820+ модулів. Навчання забезпечуватиме хмарна платформа для кібернавичок RangeForce, що працює за запитом, має справжню ІТ-інфраструктуру та володіє реальними інструменти кібербезпеки. Команда експертів завдяки сприянню компанії Nortal регулярно відстежує всі види кіберзагроз, щоб дослідити  найновіші тактики противника і потенційно зможе поділитися своїми знаннями зі студентами напряму кібербезпеки ЛНУ ім. Івана Франка.

«Ми дуже раді, що маємо змогу допомогти Львівському національному університету імені Івана Франка, адже це – один з найкращих закладів вищої освіти у Західному регіоні країни, який у свою чергу виховує найкращих фахівців. В сучасних умовах кібербезпека – є надзвичайно актуальною галуззю, адже щодня Україна стикається із великою кількістю ворожих атак, від яких страждають економіка, інфраструктура тощо.  Відповідно, держава потребує кваліфікованих фахівців, які зміцнюватимуть кібербезпеку. Наша компанія виділила бюджет для того, аби Університет мав змогу навчати студентів працювати у цій галузі, і я сподіваюся, що наша співпраця буде якісною та довготривалою», – наголосив директор компанії Nortal Україна, Ростислав Щепан.

Перший проректор Університету Андрій Гукалюк запевнив представників компанії Nortal, що ЛНУ ім. Івана Франка відкритий до партнерства, яке сприяє навчанню студентів. «Ми готові співпрацювати та залучати фахівців до освітнього процесу для того, аби готувати висококваліфікованих спеціалістів у сфері кібербезпеки. Переконаний, що потенційно наші студенти зможуть долучатися до  кібервійськ нашої держави та захищати державу на інформаційному фронті», – підкреслив Андрій Федорович та подякував представникам компанії Nortal за те, що обрали для партнерства Львівський національний університет імені Івана Франка.

Зокрема, під час зустрічі своїм баченням співпраці поділилися очільник факультету прикладної математики та інформатики Іван Дияк та в.о. завідувача кафедри кібербезпеки професор Петро Венгерський. Вони детально розповіли партнерам про успіхи своїх студентів, важливі заходи, які проводяться освітньою програмою з кібербезпеки в період студенських канікул та запевнили у готовності співпраці для підвищення ефективності підготовки майбутніх фахівців з кібербезпеки.

Так, згідно з планами співпраці, студенти отримають безперервне самостійне практичне навчання для всіх рівнів навичок, можливість «навчатися на практиці», інтеграцію навчальної платформи з різними зовнішніми інструментами, включаючи splunk, suricata, carbon black, qRadar, повний доступ до курсів навчання RangeForce, отримання сертифікатів,  кредити CPE та значки CREDLY.

Під час перебування в Львівському університеті представники компанії Nortal оглянули навчальні аудиторії і поспілкувалися зі студентами груп кібербезпеки факультету прикладної математики та інформатики.

Додамо, що компанію Nortal було засновано в Естонії в 2000 році, а в травні 2022 року Nortal Group придбала ІТ компанію Skelia, яка налічувала понад 400 експертів в Україні й Польщі. З грудня 2022, Skelia продовжила роботу вже під брендом Nortal. Nortal впроваджує інновації за допомогою провідних практик розробки програмного забезпечення, які базуються на безперервній інтеграції та доставці (CI/CD), автоматизації та хмарній модернізації як один із провідних північноамериканських партнерів AWS Advanced, Google Cloud Premier і Microsoft Azure Gold.  Компанія допомагає глобальним підприємствам, деякі з яких очолюють список Fortune 500, трансформувати та оптимізувати їхні організації в Європі, Північній Америці та на Близькому Сході.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото