Львівський університет – у десятці лідерів рейтингу Webometrics

Львівський національний університет імені Івана Франка покращив свої позиції серед українських закладів вищої освіти у Міжнародному рейтингу університетів світу Webometrics.

Згідно із показниками рейтингу Webometrics Ranking of World’s Universities January 2023, опублікованого днями Національною дослідницькою радою Іспанії, Львівський національний університет імені Івана Франка посів восьме місце серед закладів вищої освіти України. У порівнянні з попередніми редакціями рейтингу ЛНУ ім. Івана Франка піднявся на п’ять пунктів.

Прикметно, що за показником Impact Rank Львівський університет посів третє місце в Україні.

Лідерами рейтингу серед українських університетів є Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Сумський державний  університет.

Загалом автори рейтингу проаналізували представленість у вебпросторі більш ніж 31 тисячі університетів світу, серед яких – понад 300 українських ЗВО.

Нагадаємо, що оцінювання університетів відбувається за трьома показниками:
VISIBILITY (видимість) – кількість зовнішніх джерел, які містять зворотні посилання на вебсторінки установи – розраховується за показниками інструментів  Ahrefs та Majestic – 50%;

TRANSPARENCY (прозорість) – кількість цитат топ-авторів установи за Google Scholar Citations – 10%;

EXCELLENCE (якість) – кількість статей дослідників установи, які входять до 10% найбільш цитованих у 27 дисциплінах за розрахунками Scimago – 40%.