Міжнародна науково-практична конференція «Стандарти журналістики та професійної освіти в період суспільних трансформацій»

23 квітня 2015 року в Дзеркальній залі Університету відбулося урочисте відкриття Міжнародної науково-практичної конференції «Стандарти журналістики та професійної освіти в період суспільних трансформацій» з нагоди 60-річчя факультету журналістики.

Зі вступним словом до учасників конференції звернувся декан факультету журналістики Михайло Присяжний: «Зазначу, що журналісти і журналістська освіта перебуває в стані пошуку стандартів підготовки спеціалістів й активно використовує досвід Європи та світу. Я переконаний, що в рамках конференції, яка відбувається під час 60 навчального року на факультеті, буде змістовне обговорення означених питань».

Ректор Університету Володимир Мельник привітав колектив факультету журналістики з ювілейною датою – 60-річчям від часу заснування факультету. «Факультет журналістики, без перебільшення, належить до найпотужніших журналістських шкіл в Україні. За 60 років існування він пройшов складний шлях становлення та розвитку. Незважаючи на різні суспільно-економічні та політичні обставини, він зберіг традиції академічної спільноти й започаткував феномен розвиненого науково-педагогічного середовища», – зазначив Ректор. «Ми зробимо все можливе, аби факультет журналістики Львівського університету став єдиним і найкращим осередком із підготовки журналістів в Україні», – запевнив Володимир Мельник.

З нагоди ювілею факультету журналістики Ректор Університету відзначив грамотами викладачів, які своєю наполегливою працею та науковими здобутками зробили значний внесок у розвиток факультету.

До вітань долучився голова Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ярослав Климович. «Сердечно вітаю увесь факультет журналістики! Я, як і всі випускники, пишаюся тим, що закінчив саме цей факультет. Хто сьогодні керує інформаційною сферою держави і хто «захопив» київські ЗМІ? Випускники нашого факультету. А це свідчить про їхній високий професійний рівень і стандарти, – зауважив Ярослав Климович. – Важливо зазначити, що в умовах сьогодення, роль журналіста стала надзвичайно важливою, а його слово – потужною зброєю. Тому, українська журналістика повинна відповідати міжнародним стандартам, що забезпечить відповідний рівень довіри інших країн світу. Нам потрібно шукати свій шлях правди через високий професіоналізм», – переконаний Ярослав Климович.

Привітав учасників конференції голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Володимир Качмар: «Дуже важливим є те, що студенти факультету журналістики, на відміну від інших, активно сприяють розвитку громадської думки й пропагують українське слово, особливо у такий непростий для країни час. Та праця і зусилля, яку молоді журналісти докладають до створення позитивного іміджу Університету й України, заслуговує неабиякої поваги і слів вдячності».

За активну громадську діяльність і високі наукові досягнення Володимир Качмар нагородив викладачів факультету журналістики грамотами голови Профспілки працівників Університету і подарував професорам Олександрі Сербенській і Михайлові Присяжному та доцентові Тарасу Лильові путівки на оздоровлення.

Під час пленарного засідання учасники конференції обговорили питання оптимізації підготовки журналістів за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, основних аспектів дегуманізації медіа й етичних стандартів журналістики, а також обмінялися міркуваннями щодо медіанігілізму, людинотвірної енергії медіасистем, специфіки ідеологізації в медіа-сфері й ін.

Надалі конференція продовжила роботу за такими напрямами: журналістська освіта та практика в контексті суспільних трансформацій: виклики сучасності, візії майбутнього; уроки історії української журналістики; досвід зарубіжної журналістики та його значення для сучасності, актуальні проблеми радіомовлення і телебачення: сучасні акценти; роль нових медій у трансформації системи ЗМК та суспільних процесах та мова сучасних ЗМІ: теоретичні й практичні аспекти.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото