Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки»

15 травня 2015 року в конференц-залі факультету міжнародних відносин Університету відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки».

З вітальним словом до учасників заходу звернувся в.о. декана факультету міжнародних відносин Ігор Бик: «Тематика цієї конференції є надзвичайно актуальною і тому потребує всебічного обговорення на різних рівнях. Сьогодні, коли світова спільнота отримала нові виклики у сфері безпеки й побачила, що існуюча система не має дієвих механізмів захисту, гостро постало питання про формування нової парадигми. Гібридна війна України з північним сусідом змусила світове співтовариство шукати нові способи та методи розв’язання конфліктів». Ігор Степанович зауважив, що ця проблема потребує належного теоретично й практичного обґрунтування, та висловив сподівання, що учасники цієї конференції в спільному науковому дискурсі запропонують механізми вдосконалення міжнародної системи безпеки.

«Головні гравці політичної арени сьогодні намагаються трансформувати міжнародну систему безпеки. Загострення ситуації на Сході України щоденно збільшує рівень міжнародної напруги. Однак норми міжнародного права не можуть змусити країну-агресора до деескалації конфлікту. Ми переконались, що положення Будапештського меморандуму і норми системи безпеки ООН для українських реалій не є дієвими. Сподіваюсь, що наша спільна робота допоможе перетворити Україну з суб’єкта геополітики в об’єкт», – сказав директор Регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень у м. Львові Володимир Волошин. Він також зазначив, що «рекомендації щодо міжнародної системи безпеки, які будуть розроблені за підсумками конференції, передадуть на розгляд в Адміністрацію Президента України Петра Порошенка».

Директор Центру міжнародної безпеки та партнерства, завідувач кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, професор Маркіян Мальський зазначив, що «використання цивільних механізмів Європейського Союзу для вирішення конфліктів на територіях пострадянського простору не дає жодного результату. Світ динамічно змінюється і ми не встигаємо з оцінкою ситуацій, що складаються, а відтак не можемо давати об’єктивних відповідей. Саме тому виникає гостра потреба в переосмисленні існуючих систем або ж тотальної їх зміни» .

Проблематика представлених під час пленарних засідань доповідей торкалась архітектури міжнародної безпеки в глобальному та регіональному вимірах, стану Української держави з огляду на сучасні геополітичні та геоекономічні виклики.

Учасники конференції також розглянули проблеми галузевого співробітництва в сучасних міжнародних відносинах і роль інформаційних чинників як трансформаторів міжнародного світопорядку.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото